Siostry pracujące w Ełku jadą na MISJE!

„Misjonarz to człowiek, który chodzi po niewydeptanych ścieżkach. Niczego nie narzuca lecz puka do ludzkich sumień. Ma stać się jednym z tych, do których został posłany” (z konferencji rekolekcyjnej w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie).

Dnia 28.05.2020r. w kaplicy Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia krzyży misyjnych, poprzedzona trzydniowymi rekolekcjami. Wśród 13 osób, które otrzymały tego dnia krzyże misyjne znalazły się także Siostry benedyktynki Misjonarki, które z racji pandemii podejmą posługę misyjną w Afryce już za kilka dni.Dokładnie 13 maja 2021 r., podczas pierwszego w tym roku Nabożeństwa Fatimskiego celebrowanego w katedrze ełckiej będącej zarazem Diecezjalnym Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej,  J. E. Ks. Bpa Jerzy Mazur SVD, biskup ełcki i przewodniczący Komisji d/s Misji KEP  dokona  obrzędu misyjnego posłania trzech  Sióstr Benedyktynek Misjonarek, które związane są z naszym miastem i Diecezją Ełcką.  s. Estera Strus OSB posługiwała w Kancelarii Kurii Biskupiej, s. Inga Podkowiak OSB katechizowała w SP nr 4 i parafii NSJ w Ełku, a s. Dawida – sprawowała opiekę nad podopiecznymi w naszym Domu Pomocy Społecznej w Ełku.
Siostry wyjeżdżają do nowopowstałej placówki  misyjnej w Kenii. Podejmą pracę w Domu Dziecka pod wezwaniem św. Antoniego w Limuru -miejscowości odległej ok. 40 km od Nairobi. Na przyjazd sióstr oczekuje 70 dziewczynek w wieku od 2 do 16 lat. W Domu Dziecka przebywają dzieci, które straciły rodziców oraz te, które pochodzą z rodzin niewydolnych wychowawczo. Dziewczynki w większości są objęte adopcją na odległość. Ponadto Siostry będą pomagać także w pracy duszpasterskiej wśród rdzennej ludności.

W tym dniu, wieczorem przy katedrze, będzie możliwość włączenia się w akcję „Woreczek ryżu dla Kenii”, z której ofiary przeznaczane są na kształcenie i utrzymanie dzieci.   

Według ONZ, każdego roku ponad lOO mln ludzi na świecie chronicznie cierpi głód. Dla wielu lOO g, czyli garść ryżu, fasoli, lub kukurydzy to jedyny posiłek w ciągu dnia. Zapraszamy do wsparcia Akcji dobroczynnej: „Woreczek ryżu dla najbiedniejszych dzieci Kenii”. Akcja posiada trzy wymiary:

  1. Postu

w wybranym dniu ta porcja ryżu niech będzie dla ciebie jedynym posiłkiem.

  1. Jałmużny -zaoszczędzone przez to pieniądze złóż jako ofiarę na rzecz tej akcji.
  1. Modlitwy

pomódl się w intencji głodujących dzieci. 

Zebrane podczas akcji ofiary zostaną przeznaczone na zakup żywności dla ubogich dzieci w Kenii, gdzie Siostry Benedyktynki Misjonarki

poprowadzą Dom Dziecka

Numer konta:
                                Diecezja Ełcka – „Misje”, Plac Katedralny 1, 19-300 Ełk
                        Bank PEKAO S.A. I O/EŁK 04 1240 1851 1111 0000 1411 2531
                                            z dopiskiem BENEDYKTYNKI KENIA


Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Nabożeństwa Fatimskiego od godz. 19.00 oraz wsparcia naszych Sióstr Benedyktynek Misjonarek w ich nowej posłudze na Czarnym Lądzie.

Dziękujemy Bogu za nasze Siostry, które rozpoznając powołanie w powołaniu – wyruszą na daleka afrykańską ziemię, by i tam – w gorącej Kenii – opowiedzieć o miłości, jaka wylewa się z gorejącego ogniska – Serca Pana Jezusa na każdego z nas.
Polecajmy wszystkich misjonarzy opiece Maryi.

Wszystkich, którzy z różnych powodów nie będą mogli przybyć do katedry ełckiej zapraszamy do duchowej łączności korzystając z transmisji internetowej na kanale parafii katedralnej w Ełku:  https://www.youtube.com/channel/UCNBgsXZE-22MMTXCRq7zCnA

s. Blanka

Pozostałe artykuły