Zespół Szkół Katolickich im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Piszu – jedyna w diecezji ełckiej szkoła prowadzona przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich im. św. Maksymiliana Marii Kolbego od 2001 roku

Zespół Szkół Katolickich im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Piszu, w skład którego wchodzi Katolicka Szkoła Podstawowa i Katolickie Liceum Ogólnokształcące, kształtuje młode pokolenia od 2004 roku. Dokładnie 1 września tego roku pierwsi uczniowie rozpoczęli naukę w Katolickim Liceum. Dziś są to już dorośli, dojrzali ludzie, którzy wspominając czasy licealne, dostrzegają, jak wiele dobra doświadczyli w murach naszej szkoły.

– Zespół Szkół Katolickich to szkoła, w której prócz troski o wysokie wyniki w nauce oraz o wychowanie w duchu chrześcijańskim i patriotycznym,  odczułem, czym jest godność i wartość człowieka. To właśnie tam wyszukiwano w nas cechy osobowości, które nas wyróżniają, a następnie pozwalano nam te cechy pokazywać, szlifować i wykorzystywać. Szkoła dokładała wszelkich starań, aby nikt nie poczuł się bezwartościowy i niepotrzebny. Myślę, że dziś gdybym miał ponownie wybrać liceum, w którym będę przygotowywał się do dorosłego życia, wybór byłby identyczny – mówi Maciej, pierwszy absolwent Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego.

Wielu młodych ludzi stoi obecnie przed wyborem szkoły średniej. Dlaczego warto rozpocząć naukę w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym w Piszu? Najlepszą zachętą będą słowa uczniów, którzy dzielą się swoimi spostrzeżeniami i odczuciami na temat szkoły.

– W naszej szkole panuje bardzo miła i przyjemna atmosfera, mało liczne klasy gwarantują spokój i dotarcie do każdego ucznia. Liceum posiada dobrze wyposażone pracownie: biologiczno-chemiczną, językową, historyczną oraz nowiutką, świetnie wyposażoną salę gimnastyczną. Nauczyciele pracują z pasją, zachęcają do przedmiotu i wyjaśniają wszystkie naukowe zawiłości. Panuje miła, rodzinna atmosfera między uczniami i nauczycielami. Organizowane są wyjazdy i spotkania integrujące. Prężnie działa samorząd uczniowski, który jest otwarty na pomysły uczniów. Szkoła wyróżnia się wysokim poziomem nauczania i gwarantuje zdanie matury – dzieli się Paweł, uczeń klasy I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego.

– Okres szkoły średniej dla młodego człowieka jest bardzo ważny, bo wówczas młody człowiek najbardziej się rozwija i powoli kierunkuje. I to właśnie umożliwia Katolickie Liceum Ogólnokształcące. Daje tę przestrzeń, możliwości do rozwoju – jeśli tylko TY też tego chcesz.  Mało liczne klasy dają swobodę w rozwoju i umożliwiają indywidualne podejście. W szkole liczysz się Ty jako uczeń, jako człowiek – dodaje Kuba, absolwent Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego, student III roku ekonomii.

———————————————

17 maja Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Piszu rozpoczyna nabór do klas I
o profilach:

– biznesowym z rozszerzonymi przedmiotami: matematyka, geografia, j. angielski

z elementami słownictwa biznesowego oraz ekonomią w praktyce;

– medycznym z rozszerzonymi przedmiotami: biologia, chemia / matematyka, j. angielski.

Dedykowane przyszłym uczniom profile pozwolą dostać się na wymarzony kierunek studiów. Wybór przedmiotów rozszerzonych, a także zajęcia dodatkowe – spotkania z ludźmi świata biznesu i ekonomii, a także świata medycyny, rozbudzą ciekawość poznawczą, dadzą możliwość wyboru spośród wielu kierunków kształcenia wyższego.

Dbając o wszechstronny rozwój przyszłych uczniów liceum i o właściwy wybór  przedmiotów rozszerzonych, postaramy się, by pierwsza klasa była czasem porządkowania i gruntowania wiedzy, wyrównania ewentualnych braków, rozpoznawania swoich zainteresowań i zdolności na kółkach przedmiotowych. Takie działania pozwolą młodemu człowiekowi bez pośpiechu, świadomie zadecydować o wyborze profilu kształcenia i przedmiotów rozszerzonych. Tak więc kluczowe przedmioty: matematyka, geografia, chemia, biologia i j. angielski zostaną wzbogacone dodatkową godziną. W klasie drugiej język angielski poszerzy słownictwo świata biznesu, a ekonomia w praktyce pozwoli naszym uczniom prowadzić „własny biznes” – sklepik szkolny.

Najmłodszych licealistów przyjmiemy z radością do szkolnej rodziny. Otoczymy opieką, stworzymy warunki do wszechstronnego rozwoju opartego na wartościach chrześcijańskich. Dołożymy starań, by czas spędzony w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym w Piszu był najpiękniejszym wspomnieniem lat nauki.

——————————————-

Co mamy do zaoferowania naszym uczniom?

– indywidualne podejście do każdego;

– formację duchową;

– dobrze zdaną maturę;

– bogatą bazę dydaktyczną;

– dobrze wyposażone pracownie;

– nowoczesną i świetnie wyposażoną salę gimnastyczną;

– kameralne klasy;

– świetną kadrę nauczycielską.

„Wstąp tu, aby dojrzał twój duch, umysł i ciało. Odejdź, by dobrze służyć Bogu, ojczyźnie, bliźniemu.” To misja naszej szkoły, którą wypełniamy od kilkunastu lat.

Dołącz do nas! Zapraszamy! Nasza szkoła może być Twoją szkołą!

Szczegóły rekrutacji: www.zsk.pisz.pl.

Pozostałe artykuły