III Ełcki Wieczór Uwielbiania

2 czerwca,  w amfiteatrze Ełckiego Centrum Kultury, odbył się III Ełcki Wieczór Uwielbienia. Data tego wydarzenia nie jest przypadkowa. Organizowane w wigilię uroczystości Bożego Ciała, miało pomóc katolikom, ludziom wierzącym, przygotować się do godnego świętowania Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

W jaki sposób? „Poprzez adorację Najświętszego Sakramentu, wspólny śpiew, modlitwę, czuwanie, wspólne trwanie przed Najświętszym Sakramentem” – wyjaśnia ks. Adrian Sadowski, jeden z organizatorów Ełckiego Wieczoru Uwielbienia. „To nie będzie koncert, to będzie wspólna modlitwa uwielbienia, oparta na Bożym Słowie„ – dodaje.

W tym roku pojawiła się nowa koncepcja, żeby poprzedzić Wieczór Uwielbienia warsztatami śpiewu” – mówi Daniel Szejda, współorganizator wydarzenia.

„Ten wieczór ma ogromną moc i działanie Ducha Świętego, który chce dotrzeć do naszych serc. Prowadzenie Ducha Świętego, w tym czasie, w moim życiu, przynosiło i mam nadzieję, będzie przynosić błogosławione owoce. Ożywiłam w sobie i rozkochałam się ponownie w Eucharystii. Chwała Panu za ten czas – mówi Anna, uczestniczka warsztatów wokalnych i wieczoru uwielbiania.

W nabożeństwie uczestniczył bp. Jerzy Mazur, biskup ełcki, który na zakończenie modlitewnego czuwania udzielił zebranym uroczystego błogosławieństwa.

To już trzeci raz jak ełczanie oraz wierni z różnych zakątków diecezji gromadzili się na wspólnej modlitwie. Ostatni odbył się dwa lata temu. Z powodu pandemii nastąpiła przerwa.

ks. kz

Pozostałe artykuły