Poświęcenia wizerunku Św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w WTZ w Ełku

02 czerwca 2021r. o godz. 10.00  w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Ełku odbyła się uroczystość poświęcenia wizerunku patrona – Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Uroczystości przewodniczył J.E. Ks.  Biskup Jerzy Mazur, pasterz diecezji ełckiej. Przybył również ks. Tadeusz Herman. Płaskorzeźbę św. Józefa wykonał instruktor terapii zajęciowej WTZ – pan Jan Dąbrowski wraz z uczestnikami prowadzonej przez niego pracowni stolarsko-remontowej.

Zgromadzeni  uczestnicy WTZ , kadra, rodzice i opiekunowie rozpoczęli uroczystość wspólnym odśpiewaniem „Ballady o świętym Józefie”, która przybliżyła historię życia patrona. Odmówiono również Litanię do św. Józefa. Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej Pani Małgorzata Charubin wskazała na symboliczne przesłanie lilii św. Józefa, które uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej posadzili przy wizerunku patrona. „Lilia jest jednym z ważniejszych symboli kultury chrześcijańskiej” – powiedziała kierownik. W Piśmie Świętym wymieniana jest kilkanaście razy jako  symbol  świętości, czystości duchowej, zmartwychwstania , opatrzności bożej, niezłomnej wiary i dziewictwa.

W podziękowaniu za opiekę wręczono wiązankę białych lilii ks. Biskupowi oraz ks. Tadeuszowi Hermanowi. Uroczystość zakończono odśpiewaniem pieśni pt. „Święty Józefie patronie nasz…”

Na zakończenie Pani Kierownik zaprosiła wszystkich zgromadzonych na tradycyjny piknik rodzinny.

Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej

Małgorzata Charubin