Zaproszenie na konsekrację kościoła pw. św. Rafała Kalinowskiego w Ełku

13 czerwca na Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się poświecenia kościoła pw. św. Rafała Kalinowskiego w Ełku. Uroczystej Eucharystii z udziałem księdza inspektora Tadeusza Jareckiego SDB przewodniczyć będzie bp Jerzy Mazur, biskup ełcki.

Od 10 czerwca w kościele rozpoczyna się Triduum przed uroczystością konsekracji a także odbędzie 40 godzinne nabożeństwo.

Konsekracja, czyli uroczyste poświęcenie kościoła i ołtarza, zalicza się do najważniejszych aktów liturgicznych. Miejsce bowiem, gdzie gromadzi się wspólnota chrześcijańska, aby słuchać Słowa Bożego, zanosić modlitwy błagalne, wielbić Boga, a przede wszystkim sprawować sakramenty i gdzie przechowuje się Najświętszy Sakrament Eucharystii, jest szczególnym obrazem Kościoła, Świątyni Boga, zbudowanej z żywych kamieni” (Rytuał). Konsekracja jest to Boża pieczęć, która potwierdza na zawsze wobec wszystkich, że jest to miejsce, które Pan Bóg szczególnie wybrał jako miejsce spotkania, przebaczenia, jako miejsce, w którym niebo spotyka się z ziemią. Ten akt potwierdza również godność człowieka, który wyszedł od Boga, jest Jego odblaskiem przez wolność, możliwość wyboru i zdolność do miłości.

Pozostałe artykuły