Jubileusz 50 -lecia zawarcia sakramentu małżeństwa

„W czasie pandemii wielu opuściło ręce, pozamykali się w domach ze strachu, jedni o siebie, inni o bliskich, o swoje życie. Może to doświadczenie bezradności, przywróci nam przeświadczenie, że jest ktoś nad nami, kto ma lepszą receptę na nasze życie i losy tego świata niż my, którzy próbujemy go urządzić po swojemu” – tymi słowami zwrócił się ks. prał. Mieczysław Brzóska, moderator miasta Ełku do jubilatów, przeżywających 50. rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. 

Ponad sto par, obchodzących w tym roku jubileusz 50-lecia ślubu zgromadziło się w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ełku. Uroczystej Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. prał. Mieczysław Brzóska, moderator miasta Ełku. W dziękczynieniu wziął udział również ks. inf. Tadeusz Śliwowski z diecezji łomżyńskiej, który dziękował Bogu za jubileusz swoich najbliższych.

W homilii ks. Brzóska podkreślił, jak ważne jest budowanie relacji z Chrystusem Miłosiernym. „To Bóg jest tym, który ma w swojej dłoni nasze serca, chciał, żebyście odpowiedzieli na miłość tej drugiej osoby, byście się zakochali nawzajem, żebyście poznali się, podjęli decyzję o małżeństwie, a później przez lata u Chrystusa szukali tej mocy, by miłość wasza nie ustała” – mówił kapłan.

Wśród dostojnych jubilatów, były pary, które dziś dają świadectwo wzajemnej troski o siebie, zwłaszcza w doświadczeniu choroby. „Jesteście znakiem Bożej obecności i miłości pośród nas. Śpiewamy dzisiaj Magnificat, gdyż wielkie rzeczy uczynił Bóg w waszym życiu” – zauważył ksiądz moderator.

Kapłan zachęcał jubilatów, aby świętując jubileusz przejrzeć album zdjęć rodzinnych. „To obraz waszego życia. On wskazuje na siłę waszych przeżyć i doświadczeń” – mówił.

Podczas Mszy św. jubilaci odnowili swoje przyrzeczenie małżeńskie. Na zakończenie uroczystości jubilaci otrzymali błogosławieństwo Biskupa Ordynariusza, które przekazał ks. prał. Mieczysław Brzóska oraz List gratulacyjny, który wręczył Tomasz Andrukiewicz, prezydent Miasta Ełku. 

„Chciałbym podziękować wam za dar Bożego małżeństwa w naszym mieście. To jest ogromny dar, że możecie być ambasadorami dobrej miłości małżeńskiej. Jesteście przykładem dla mieszkańców naszego miasta” – mówił prezydent miasta Ełku.

Po rocznej przerwie spowodowanej zaostrzeniami związanymi z pandemią, powrócono do tradycyjnego uhonorowania i dziękczynienia Bogu jubilatów sakramentalnego związku małżeńskiego. Organizatorami uroczystości jest Urząd Miasta Ełku wraz z Kurią Biskupią.

mr

Pozostałe artykuły