„Odnalezieni, Pokochani, Szczęśliwi”- nowa płyta Sióstr Karmelitanek Bosych

„Do nagrania płyty zaprosiłyśmy Braci alumnów Ełckiego Seminarium. Dlaczego? Nasza przyjaźń trwa wiele lat, modlimy się za siebie nawzajem, towarzyszymy duchowo naszym Braciom w czasie formacji i później, w ich kapłańskim życiu. Most, jaki przez te lata zbudowaliśmy, dał nam odwagę, żeby tą przyjaźnią podzielić się ze światem. Za najpewniejszy sposób opowiadania o miłości uznaliśmy wyśpiewanie chwały Tego, który nas ze sobą spotkał.”

Na płycie znajdziemy piosenki, które powstały w ciszy klauzury. Każda to owoc spotkań z ludźmi odwiedzającymi ełcki Karmel.

„Każdy spotkany człowiek pozostaje na zawsze w karmelitańskim sercu. Ta obecność, przyjęta w Chrystusie, przeżywana w Chrystusie, stała się tak intensywna, że z obfitości serca zaczęły śpiewać usta. Taka jest historia tych piosenek. Za każdą stoi Człowiek, z radościami i trudami swojego życia. Życia, które  staje się Dobrą Nowiną, ilekroć odpowiedzi na pytania które niesie, szukamy w Ewangelii”

Nagrania zrealizowano w połowie marca w ełckim Karmelu. Było to brawurowe przedsięwzięcie. „W ciągu dwóch dni zarejestrowaliśmy materiał w wykonaniu dziesięciu sióstr, dziewięciu braci i instrumenty: wiolonczelę zaprzyjaźnionej z siostrami Moniki Łukawskiej i karmelitańskie skrzypce.

Wielu przyjaciół towarzyszyło nam w tym czasie modlitwą, scalaliśmy się przy Chrystusie, modląc się 17. rozdziałem Ewangelii św. Jana. To wołanie o jedność wydało już pierwszy owoc. 2 czerwca w kaplicy sióstr odbyła się premiera płyty. Siostry, Bracia, przy fortepianie Jan Zeyland… Wszyscy razem na tym samym miejscu… Spotkaliśmy się, by śpiewając nasze piosenki, modląc się o jedność, miłość, o pokój, spełniać pragnienie Jezusa: byśmy byli jedno z Nim i jedno ze sobą”

Więcej wiadomości o płycie https://plyta.karmel.elk.pl

Płytę można nabyć w Klasztorze Sióstr Karmelitanek Bosych w Witynach, w Wyższym Seminarium Duchownym w Ełku.

Pozostałe artykuły