Zaproszenie na Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet do sanktuarium Królowej Rodzin w Rajgrodzie

W najbliższą sobotę 17 lipca, w sanktuarium Królowej Rodzin w Rajgrodzie odbędzie się coroczne Diecezjalne Spotkanie Kobiet. Do udziału w tym wyjątkowym dniu zaproszone są matki i żony, aby zawierzyć siebie i swoje rodziny Rajgrodzkiej Pani – Królowej Rodzin, która jest wzorem zawierzenia, ufności i wierności Bogu. Kobiety z diecezji ełckiej w sanktuarium spotkają się po raz 16.

Uroczystą Mszę św. poprzedzi konferencja „Kogo wielbi moja dusza – o rozumieniu maryjności”, którą wygłosi ks. dr Tomasz Bondzio – notariusz Ełckiej Kurii Diecezjalnej, oraz modlitwa różańcowa.

W tracie Mszy św. kobiety dokonają aktu zawierzenia rodzin Pani Rajgrodzkiej. 

Zakończeniem spotkania będzie nabożeństwo Drogi Krzyżowej po ścieżkach Kalwarii Rajgrodzkiej.

Sanktuarium Pani Rajgrodzkiej – Królowej Rodzin, gdzie znajduje się słynący łaskami obraz Matki Bożej, jest szczególnym miejscem Jej kultu, a parafia od początku zaistnienia nosi tytuł Narodzenia NMP. W 1999 roku, Papież Jan Paweł II, 8 czerwca podczas Mszy św. w Ełku, pobłogosławił korony i w jubileuszowym 2000 roku wizerunek Matki Bożej Rajgrodzkiej Królowej Rodzin został przyozdobiony koronami papieskimi. Obok kościoła na obszarze 2 ha powstała kalwaria z kamienia. Świątynia cieszy się wciąż rosnącym zainteresowaniem wśród pielgrzymów.

Rajgród jest położony na Szlaku Papieskim „Tajemnice Światła”, nad malowniczym jeziorem Rajgrodzkim, nad którym kilkakrotnie spędzał wakacje ks. Karol Wojtyła późniejszy papież Jan Paweł II.

rr

Program:

10.30 – Rozpoczęcie
10.45 – Konferencja „Kogo wielbi moja dusza – o rozumieniu maryjności”
11.45 – Różaniec
12.30 – Msza św. i Akt Zawierzenia Rodzin
14.00 – Agapa
15.00 – Droga Krzyżowa i Koronka do Bożego Miłosierdzia

Pozostałe artykuły