Coroczny obóz formacyjny Stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” z Diecezji Ełckiej

Stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” z Diecezji Ełckiej  rozpoczynają coroczny obóz formacyjny w Rybakach koło Olsztyna. Od 2 sierpnia swoją formację rozpoczęli razem ze swoimi rówieśnikami z diecezji łomżyńskiej i archidiecezji warmińskiej. Przed wyjazdem ze stypendystami spotkał się bp Adrian Galbas SAC, biskup pomocniczy diecezji ełckiej.

W czasie rozmowy z młodzieżą biskup poruszył kwestie dotyczące formacji, rozwoju życia duchowego oraz budowania wspólnoty. Mówił, że ważnym elementem programu stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” są obozy wakacyjne, ale podkreślił jak ważna jest systematyczność formacji w ciągu całego roku. Zachęcał, aby w rozwoju życia duchowego nie zatrzymywać się na rzeczach zmysłowych i „aby obozy wakacyjne nie były głównym punktem spotkań stypendystów, lecz elementem”.  „Mamy stawać się nowym człowiekiem. Obóz stypendystów jest tylko częścią takiej formacji, a Fundacja, która skupia młodzież ma dopomóc w osobistej formacji ludzi młodych” – zaznaczył biskup. Hierarcha podzielił się swoim świadectwem życia w pójściu za Panem Bogiem  i odkrywaniu Go w swoim życiu oraz życzył młodym ludziom dobrego czasu na tegorocznym wyjeździe.

 „Moja przygoda z Fundacją rozpoczęła się niedawno. Przez prawie trzy lata spędzone w tej rodzinie otrzymałam ogrom wsparcia, zarówno materialnego, jak i duchowego. Fundacja pomogła mi rozwinąć zainteresowania, ale także spełnić marzenie. ,,Dzieło Nowego Tysiąclecia” to rodzina, a najbardziej można to odczuć na corocznych obozach. Myślę, że stypendyści to osoby, które są w stanie choć trochę zmienić ten świat na lepsze” – mówi Kasia Zdancewicz stypendystka Fundacji od 2018 roku

 „Obozy wakacyjne dla stypendystów to takie „serce” programu stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Do tej pory corocznie odbywały się trzy duże obozy, które gromadziły studentów, uczniów oraz maturzystów. W bieżącym roku z powodu pandemii doroczne obozy mają charakter międzydiecezjalny i odbywają się w kilkunastu ośrodkach na terenie całego kraju. Z naszej diecezji na obóz wyjechało 15 młodych osób” – mówi ks. Daniel Kowalski, koordynator Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w Diecezji Ełckiej, który był także stypendystą Fundacji.

W Polsce z programu stypendialnego Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia korzysta prawie 2 tysiące stypendystów. W diecezji ełckiej do tej pory z pomocy fundacji skorzystało ponad 700 osób. Obecnie programem stypendialnym objętych jest ok. 30 uczniów i ok. 30 studentów.

rr

Zachęcamy do odwiedzania fanpage Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” z Diecezji Ełckiej

https://www.facebook.com/stypendysci.elk

Pozostałe artykuły