Ełcki Wolontariat Misyjny zaprasza

Aniołowie bez skrzydeł z wielkimi sercami

 – Ełcki Wolontariat Misyjny

         Od ponad roku w naszej diecezji działa Ełcki Wolontariat Misyjny, którego głównym celem jest duchowe, intelektualne i praktyczne przygotowanie młodzieży do pełnienia posługi wolontariusza w krajach misyjnych.

            W ubiegłym roku szkolnym w spotkaniach formacyjnych uczestniczyło 16 osób. Podczas wakacji wolontariusze podjęli praktykę w różnych ośrodkach, służąc dzieciom, osobom chorym i starszym. Wspaniale wypełnili swoje zadania, o czym świadczą opinie osób z którymi współpracowali. S. Anuarita Tutka – Benedyktynka odpowiedzialna za półkolonie dla osób niepełnosprawnych w Puławach tak mówi o posłudze Julki i Piotra: „Jesteście niesamowici. Tylko Anioł z Wielkim Sercem może spędzać wakacje pomagając innym. Niesamowici, pomysłowi, kreatywni, radośni, uczynni,…Tacy po prostu Aniołowie bez skrzydeł z wielkimi sercami”.

            Ponieważ pandemia uniemożliwiła zrealizowanie całego programu, formacja w ramach Ełckiego Wolontariatu Misyjnego od października br. będzie kontynuowana i mogą dołączyć kolejni kandydaci. Działania Ełckiego Wolontariatu Misyjnego koordynują: Ks. Krzysztof Karski – Dyrektor Wydziału Misyjnego DE i S. Donata Topa Benedyktynka Misjonarka. Projekt adresowany jest do ludzi młodych w wieku min. 17 lat. Spotkania formacyjne dla wolontariuszy będą odbywały się raz w miesiącu w Ełku. (w czwarte soboty). Dokładniejsze informacje oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie diecezji w zakładce Wydział Misyjny https://diecezjaelk.pl/ oraz na stronie Duszpasterstwa Młodzieży DE http://genezaret.elk.pl/

            Wolontariat misyjny stanowi ciekawą drogę życiową dla osób, pragnących poświęcić się dla dobra innych. Przyczynia się codziennie do rozwoju Kościoła oraz do poprawy życia wielu osób w biedniejszych krajach świata. Wolontariusze misyjni podążają w ślad za misjonarzami, by wspierać ich dzieła społeczne, dzielić się swoim doświadczeniem, a często specjalistyczną wiedzą z konkretnych dziedzin. Wolontariusze dzielą się swoją wiarą, opiekują się dziećmi, budują szkoły, pomagają w ośrodkach zdrowia, hospicjach, szpitalach i domach opieki dla „dzieci ulicy”. Ich destynacją są kraje misyjne, czyli takie miejsca na świecie gdzie bardzo potrzebna jest różnorodna pomoc.

Jesteś młody i wciąż szukasz pomysłu na swoje życie? A może po prostu chciałbyś przeżyć przygodę, która na dodatek przyniesie innym wiele korzyści? Skontaktuj się z nami, udzielimy Ci wszelkich wskazówek, jakie kroki należy podjąć, żeby być posłanym jako wolontariusz na misje.

Czekamy na zgłoszenia najpóźniej do 15 września br.

e-mail: kuria@ diecezja.elk.pl

tel. 504 025 012 Ks. Krzysztof Karski

tel. 784 131 338 –S. Donata

Facebook: Ełcki Wolontariat Misyjny – @elknamisje

Pozostałe artykuły