Zaproszenia na 100-lecie konsekracji kościoła w Janówce

Serdecznie zapraszamy na obchody 100 – lecia konsekracji kościoła parafialnego pw. Zwiastowania NMP w Janówce, które odbędą się 22 sierpnia o g. 11.00. 

Uroczystej Mszy Świętej koncelebrowanej będzie przewodniczył Arcybiskup Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce. W koncelebrze udział wezmą: Arcybiskup Marek Zalewski, Nuncjusz Apostolski w Singapurze i Wietnamie, Biskup Jerzy Mazur SVD, Biskup Ełcki, Biskup Romuald Kamiński, Biskup Warszawsko – Praski, Biskup Adrian Galbas SAC, Biskup pomocniczy Diecezji Ełckiej oraz zaproszeni kapłani. Po zakończonej uroczystości zapraszamy na agapę.

SŁOWO PROBOSZCZA

Drodzy Bracia i Siostry! 
100 – lecie konsekracji naszego kościoła pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny jest wydarzeniem, które się nie powtórzy! Będzie okazją do wyrażenia z serca płynącej wdzięczności fundatorom i budowniczym, jak i wszystkim, którzy w kolejnych latach upiększali i dbali o naszą świątynię.
Dziękuję moim parafianom i wszystkim innym osobom, które wsparły nasze działania w przygotowaniach obchodów jubileuszu.
Moim pragnieniem jest, aby każdy z Was poczuł się uczestnikiem tego święta. Twoja obecność będzie wzbogaceniem naszych uroczystości. Wspólnie podziękujmy Panu Bogu za dar naszej pięknej świątyni podczas Uroczystej Mszy Świętej w niedzielę 22 sierpnia. Serdecznie zapraszam i do zobaczenia.

ks. kan. dr Andrzej Pieńkowski

Pozostałe artykuły