Symbole ŚDM w Ełku – zaproszenie do wspólnej modlitwy

Od 21 sierpnia do 1 września symbole Światowych Dni Młodzieży  – Krzyż Roku Świętego i ikonę Matki Bożej Salus Populi Romani peregrynować będą po Polsce. Krzyż i ikona objadą blisko 4000 kilometrów, odwiedzą młodzież w 21 diecezjach w przeciągu 12 dni.

24 sierpnia zawitają do Ełku. Symbole przyjadą do naszej diecezji z archidiecezji białostockiej.

To nie pierwszy raz, kiedy będziemy mogli modlić się przy  Krzyżu i Ikonie, które towarzyszą spotkaniom młodych. Rok przed Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie, przez kilkanaście dni modliliśmy się w różnych miejscach naszej diecezji. Teraz będziemy mieli taką możliwość w Ełku.

Rozpoczynamy przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie, a spotkanie przy symbolach to dobry start na tej drodze. – mówi ks. Adrian Sadowski, Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży i dodaje, że „po przerwie spowodowanej rozwojem pandemii to dobra okazja do spotkania, powrotu do relacji na żywo i spotkań wspólnot w parafiach”.

Przywitanie symboli będzie miało miejsce w par. pw. Chrystusa Sługi w Ełku. Następnie odwiedzą one parafie pw. św. Tomasza Apostoła, św. Rafała Kalinowskiego, św. Jana Pawła II i parafię katedralną pw. św. Wojciecha. Ponadto o godz. 15.00 z parafii św. Jana Pawła II wyruszy Droga Krzyżowa ełcką promenadą. Piknik młodych zakończy spotkanie i modlitwę przy Symbolach Światowych Dni Młodzieży.

Podczas tego dnia chcemy modlić się: o  żywe i radosne doświadczenie wiary i wspólnoty młodym oraz o wzbudzenie pragnienia trwania przed Obliczem Pana; o doświadczenie przez ludzi młodych wspólnoty Kościoła i wzrost świadomości, że są integralną częścią Kościoła; o odwagę i pomysłowość w dzieleniu się wiarą w gronie rodziny i rówieśników; o odczytanie wezwania do świętości, którą realizować będą na drodze codziennego życia; o doświadczenie powszechnego braterstwa, które wyraża się w przestrzeniach rozmów wszystkich młodych, niezależnie od ich wiary i przekonań; o odwagę młodych w podejmowaniu powołania do życia kapłańskiego, zakonnego, Misyjnego i do życia w małżeństwie

Modlitwy w parafiach odbędą się w następującym porządku:

9.00 – Par. pw. Chrystusa Sługi

11.00 – par. pw. św. Tomasza Ap.

13.00 – Par. pw. św. Rafała Kalinowskiego

14.45 – par. pw. św. Jana Pawła II (po krótkiej modlitwie rozpoczyna się Droga Krzyżowa ełcką promenadą)

17.30 – par. pw. św. Wojciecha (różaniec i Msza Święta (18.00) pod przewodnictwem J.E. ks. bpa Adriana Galbasa)

Ponadto o godz. 19.00, w ełckiej katedrze rozpocznie się adoracja Symboli ŚDM, po której (o 19.45) odbędzie się piknik młodych, który zakończy się Apelem Jasnogórskim o 21.00. Zapraszamy do wzięcia udziału, a ze względów organizacyjnych prosimy o zgłaszanie liczby osób młodych z parafii, które chcą wziąć udział we Mszy Świętej w katedrze i ognisku, do dnia 17 sierpnia na adres mlodzielk@gmail.com.

Monika Zubowicz

Pozostałe artykuły