Rozpoczęcie nowego roku formacyjnego Ruchu Światło – Życie Diecezji Ełckiej

5 września 2021 r. w kościele p.w. św. Jana Chrzciciela w Augustowie odbył się powakacyjny Dzień Wspólnoty Oaza, Ruch Światło- Życie diecezja ełcka, Domowy Kościół Diecezji Ełckiej , który jednocześnie rozpoczął nowy rok formacyjny pod hasłem: „Prawda, krzyż, wyzwolenie”.

W czasie konferencji ks. D. Brozio skierował do zgromadzonych ważne słowa. „Po pierwsze: Jezus jest: Drogą, Prawdą i Życiem. Tylko ten, kto Go uznaje i naśladuje, przyjmuje Jego nauki, może dostać się do niebiańskiego domu Boga Ojca. Trzeba umieć stać w prawdzie. Po drugie: krzyż jest bramą Pana, jeśli chcesz przez nią wejdź. Tylko przez krzyż możemy wejść do nieba. Po trzecie: Ewangelię mamy głosić życiem, świadectwem, a jeżeli trzeba to nawet słowem. W Ewangelii Jezus mówi: „Jeżeli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli”. Niech te słowa towarzyszą nam przez cały rok formacyjny” – mówił kapłan.

Uroczystej Mszy św. przewodniczył pasterz diecezji bp Jerzy Mazur.

Podczas spotkania miało miejsce błogosławieństwo nowej pary diecezjalnej i par rejonowych Domowego Kościoła. Nowa para diecezjalna to Teresa i Andrzej Gudanowscy  z Augustowa.

Pozostałe artykuły