Z wdzięcznością za dar nowych błogosławionych

W najbliższą niedzielę, 19 września Diecezja Ełcka włączy się w dziękczynienie za beatyfikację: kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej. Główne uroczystości odbędą się w parafii katedralnej, gdzie o godzinie 18.00 Mszy św. będzie przewodniczył bp Jerzy Mazur, biskup ełcki.

Wdzięczne „TE DEUM LAUDAMUS”  za ten wielki dar nieba popłynie także ze wszystkich parafii diecezji ełckiej, m.in. w Sejnach i Giżycku. Jedną z form przygotowania były publikowane w diecezjalnej „Martyrii” materiały wspomnieniowe z wizyty Prymasa Tysiąclecia na terenie diecezji ełckiej w 1958 r. Do parafii trafiła również publikacja pt. „Niewidoma Matka niewidomych”, w której przedstawione są zapiski bł. matki Elżbiety R. Czackiej.  

Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wigrach już w sobotę 18 września podczas Mszy św. o godz. 18.30 rozpocznie swoje dziękczynienie za beatyfikację. Eucharystii będzie przewodniczył bp Jerzy Mazur. W tym dniu zostaną również wprowadzone relikwie bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego. Relikwiarz wykonała pracownia Mariusza Drapikowskiego. Relikwie zostaną umieszczone w kaplicy adoracji. Po Mszy św. przewidziany jest koncert Orkiestry Reprezentacyjnego Zespołu Wojska Polskiego.

Do udziału i wspólnej modlitwy dziękczynnej zaproszeni są wszyscy przebywający w diecezji ełckiej.

Msza św. beatyfikacyjna kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej odbyła się w niedzielę 12 września 2021 r. w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Liturgii przewodniczył prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. Marcello Semeraro. Z diecezji ełckiej również wzięła udział delegacja złożona z duchowieństwa i osób świeckich, na czele z bp Jerzym Mazurem, biskupem diecezjalnym.  

mr

Pozostałe artykuły