Zaproszenie na sympozjum „Bł. kard. Stefan Wyszyński – symbol wiary i patriotyzmu”

Serdecznie zapraszamy do udziału w sympozjum historycznym pt. „Bł. kard. Stefan Wyszyński – symbol wiary i patriotyzmu”, które odbędzie się 15 października br. w Ełckim Centrum Kultury. Sympozjum rozpocznie się o godz. 10.00 uroczystą Eucharystią pod przewodnictwem J.E. Ks. Bp. Jerzego Mazura SVD sprawowaną w kościele Najświętszego Serca jezusowego w Ełku.

Podczas sympozjum nastąpi rozstrzygnięcie diecezjalnego konkursu plastyczno-literackiego „Bł. kard. Stefan Wyszyński i bł. Matka Elżbieta Róża Czacka – świadkowie umiłowania Boga bliźniego i Ojczyzny”. Spotkanie ubogaci część artystyczna w wykonaniu dzieci i młodzieży. Będzie można również zapoznać się z wystawą pt. „Kard. Stefan Wyszyński na naszej ziemi”.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Zdumienie, a współorganizatorami: Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie (Filia w Olecku), Wydział Katechetyczny Ełckiej Kurii Diecezjalnej, Instytut Pamięci Narodowej (Oddział w Białymstoku), Akcja Katolicka Diecezji Ełckiej, Parafia pw. św. Jana Pawła II w Ełku, Urząd Miasta w Ełku, Starostwo Powiatowe w Ełku, Ełckie Centrum Kultury.

Patronat nad tym wydarzeniem objął Biskup Ełcki, Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty, Prezydent Miasta Ełku i Starosta Ełcki. Tematy referatów i nazwiska prelegentów znajdują się na załączonym plakacie. Patronat medialny objął miesięcznik diecezji ełckiej „Martyria”.

Pozostałe artykuły