Ogólnopolskie spotkanie Ruchu Wojowników Maryi

W sobotę 9 października odbyło się ogólnopolskie spotkanie Ruchu Wojowników Maryi w Poznaniu. Jest to Ruch mężczyzn w przedziale wiekowym 18 – 50 lat, którzy formują się w oparciu o Słowo Boże, naukę Kościoła Katolickiego, Sakramenty Święte, pokutę i modlitwę różańcową.

W spotkaniu uczestniczyła grupa Wojowników Maryi z diecezji ełckiej. W wyjeździe na ogólnopolskie spotkanie do Poznania uczestniczyli mężczyźni z naszej diecezji: z Augustowa, Ełku, Suwałk, Olecka i Gołdapi. Opiekunem duchowym w czasie wyjazdu był ks. Jacek Łukaszewicz, wikariusz parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Augustowie.

Spotkanie w Poznaniu trwało kilka godzin. Uczestniczyliśmy w Eucharystii, wysłuchaliśmy konferencji ks. Dominika Chmielewskiego, dwóch świadectw nawróconych ojców i mężów, odmówiliśmy różaniec i na koniec Adorowaliśmy Jezusa otrzymując modlitwę wstawienniczą przez ręce obecnych kapłanów.

Najbliższe spotkanie ogólnopolskie odbędzie się w listopadzie w Bydgoszczy. Tam też będziemy.

Marcin Kowalczyk