Ferie zimowe w Tatrach

W czasie ferii zimowych młodzi z naszej diecezji po raz kolejny mieli okazję wziąć udział w niezwykłym wyjeździe rekolekcyjno-wypoczynkowym w Tatry połączonym ze szkołą narciarską. Organizatorem tegorocznego wyjazdu był Diecezjalny Dom Rekolekcyjny w Smolanach.

W dn. 27.01-04.02 ponad 170 młodych miało okazję spędzić Boży czas w górach.  Grupę tworzyli młodzi ze Smolan, Puńska, Bargłowa Kościelnego, Augustowa, Olecka, Pisza i całej okolicy! Byli wśród nich także Litwini!

Pierwsze dni były okazją do szlifowania swoich umiejętności narciarskich pod okiem doświadczonych instruktorów. Byli wśród nas także i Ci, którzy narty mieli na nogach po raz pierwszy! Każdego dnia uczestniczyliśmy we Mszy Świętej. Spotykaliśmy się z Jezusem w czasie wspólnych adoracji. Cieszyliśmy się sobą i integrowaliśmy podczas pogodnych wieczorów! Tegoroczny wyjazd był niezwykły!  W czasie całego naszego pobytu w górach towarzyszyło nam trzech kapłanów! Ks. Marek Dziewiecki, ks. Krzysztof Pachucki i ks. Stanisław Posłuszny byli z nami każdego dnia. Posługiwali w konfesjonale, głosili Słowo i służyli pomocą.

– To był piękny czas! Pełen dobrej zabawy, cudownych ludzi, sportu i Boga, co moim zadaniem jest świetnym połączeniem i idealnym planem na ferie. Codzienna Mszą Święta, wysłuchane konferencje, świadectwa, kazania i wieczorne adoracje, a do tego dzień pełen przygód to kapitalna sprawa. Wracając wspomnieniami do tamtych chwil, uśmiecham się szeroko i nie mogę doczekać się następnego wyjazdu – mówi Amelia z Olecka.

Ks. Marek Dziewiecki w czasie codziennych rozważań dawał nam wskazówki, jak być szczęśliwym. Spotkaliśmy się także z p. Patrycją Hurlak, która podzieliła się z nami świadectwem swojego życia. Mówiła nam także o tym, jak przeżywać Eucharystię z większą świadomością tego, co dzieje się na Ołtarzu. Ostatniego dnia naszych rekolekcji wybraliśmy się na górską wycieczkę i wspólnie zdobyliśmy Kopieniec!

– Wyjazdy w góry z księdzem Krzysztofem, które są organizowane co roku przez kilka już ładnych lat są za każdym razem wyjątkowe. W tym roku było również cudownie. Niesamowite emocje podczas jazdy na nartach, świetna zabawa przy nauce. Piękne widoki, które poruszały serca. Dzięki temu, że ponownie udałem się z tak niesamowitymi ludźmi w te góry, zbliżyłem się do Boga. Codzienna Eucharystia i słowa księdza Marka oraz świadectwo p. Patrycji bardzo dużo mi uświadomiły, jak powinienem szczególnie myśleć o miłości oraz jak ważna jest czystość i co się dzieje na Eucharystii. Dziękuję Bogu za ten wyjazd i za wszystko co się na nim wydarzyło. To wszystko jest bardzo potrzebne. W górach zaczerpnąłem w końcu świeżego powietrza, nowych sił do działania i głoszenia Ewangelii. Jestem niezmiernie wdzięczny księdzu Krzysztofowi za ten wyjazd, był naprawdę owocny i pełen wrażeń – dodaje Stanisław z Pisza.

To był bardzo cenny i Boży czas! Być w górach, to być bliżej Boga!

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tegorocznych ferii w Tatrach! Dziękujemy siostrom karmelitankom bosym z Zakopanego za modlitwę!

To wielkie, wspólne dzieło! Dziękujemy naszym wspaniałym darczyńcom i ofiarodawcom! To dzięki Wam po raz kolejny mogliśmy przeżyć ten niezwykły czas! Każdego dnia modliliśmy się za Was i powierzaliśmy Bożej Opiece.

Księże Krzysztofie, dziękujemy za Twoją otwartość i wiarę w młodych!

Dobrze, że jesteście!

Agata Święconek

Pozostałe artykuły