Noc walki o błogosławieństwo dla Polski

W ponad 400 miastach Polski i poza granicami, w nocy z 26/27 lutego 2022 r. modlono się o duchową obronę Ojczyzny. Z diecezji ełckiej w to wydarzenie włączyły się parafie: pw. św. Rafała Kalinowskiego i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ełku, pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Węgorzewie,  pw. NMP Królowej Polski w Olecku, pw. MB Częstochowskiej w Augustowie.

Noc Walki o Boże błogosławieństwo dla Polski jest inicjatywą osób świeckich, którzy zachęcają wszystkie wspólnoty do jednoczenia się na modlitwie. Nabożeństwom patronuje św. Andrzej Bobola, patron Ojczyzny, którego w tym roku przypada 400. rocznica święceń.

Organizatorzy zachęcają do udziału w kolejnej Nocy walki o błogosławieństwo dla Polski, która będzie miała miejsce 23 kwietnia 2022 r.

Modlitwa za Ojczyznę

Święty Andrzeju, Patronie trudnych czasów! Ty krzepiłeś Polaków w czasach wszelkiego zagrożenia. Oddajemy się Tobie w opiekę. Pomagaj nam wytrwać pośród wszystkich doświadczeń osobistych i społecznych. Wyjednaj nam łaskę Bożego pokoju i jedności, byśmy z rozwagą i ewangeliczną roztropnością umieli dostrzegać i oceniać sprawy własne i sprawy Narodu w świetle Ewangelii Chrystusa. Uproś nam odwagę działania, byśmy nie trwali w bezradności wobec zła, które nie ustaje. Niech nas napełnia Boża radość, gdy zwyciężamy albo ponosimy porażki. Święty Andrzeju Bobolo, oręduj za nami u Pana. Amen.

Pozostałe artykuły