Wielkopostny dzień skupienia KSM Diecezji Ełckiej

„Kiedy świadczycie swoim życiem i inni wiedzą jakie wartości wam przyświecają, kiedy was atakują, wyśmiewają… to nie broń siebie, tylko stań w obronie Jezusa, bo dzisiaj to twoje życie, twoje postępowanie, to właśnie w ten sposób Jezus jest obecny w tym świecie” – tymi słowami zwrócił się ks. Robert Galicki – Asystent Diecezjalny KSM DE do młodzieży z diecezji ełckiej podczas Mszy Świętej w parafii pw. bł. Karoliny Kózkówny w Ełku.  

2 kwietnia 2022r. młodzież rozpoczęła wielkopostny dzień skupienia organizowany przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Ełckiej. Temat przewodni tego dnia brzmiał: „Grzech. Przebaczenie. Miłość”, a nasze rozważania oparliśmy na przypowieści o synu marnotrawnym oraz postaci świętego Pawła.

Dzień skupienia prowadził ks. Robert Galicki – Asystent Diecezjalny KSM DE. Podczas konferencji kapłan mówił o planie Bożym na nasze życie, o tym, że Bóg pragnie zamieszkać w naszym sercu, a tym co zamyka mu drzwi jest grzech, który sprawia, że nasze serce staje się skamieniałe. A ratunkiem dla nas grzesznych jest ŁASKA i Jego bezgraniczne miłosierdzie.

Uczestnicy pracowali również w grupach, każda z grup pracowała nad jednym słowem z tematu dnia skupienia, a następnie swoje wnioski oraz przygotowane kalambury przedstawiła na forum.

„Wielkopostny Dzień Skupienia był CUDownym Bożym czasem. Piękne konferencje i bardzo owocna praca w grupach uświadomiły mi jak wielką moc ma przebaczenie. Cieszę się, że mogłam spędzić ten czas w gronie wspaniałych osób! Chwała Panu!!” – mówiła Wiktoria z Ełku, jedna z uczestniczek wielkopostnego dnia skupienia.

To był dobry, Boży czas.

Joanna Kulesza – Sekretarz ZD KSM Diecezji Ełckiej 

Pozostałe artykuły