XII Powiatowy Konkurs Recytatorski „Strofy Jana Pawła II”

28 kwietnia 2022 r. w Szkole Podstawowej w Filipowie odbył się XII Powiatowy Konkurs Recytatorski pt. „Strofy Jana Pawła II” pod patronatem Starosty Suwalskiego oraz patronatem medialnym miesięcznika „Martyria”.

Tegoroczny Konkurs organizatorzy jak również uczniowie recytujący utwory poetyckie Karola Wojtyły ofiarowali w intencji pokoju na Ukrainie, w Europie i na świecie. Cieszy fakt, że poetyckie słowo Świętego Jana Pawła II i świadectwo jego życia są dla młodzieży wciąż żywe i inspirujące.

W tej edycji konkursu wzięło udział 11 uczestników, uczniów klas VII i VIII ze szkół podstawowych w: Bakałarzewie, Raczkach, Filipowie, Kaletniku i Nowej Wsi. Każdy z uczestników wygłosił jeden wybrany utwór poetycki Karola Wojtyły.

Jury w składzie: przewodnicząca – Jolanta Kubrak i członkowie: Katarzyna Romanowska, Jolanta Gąglewska oraz Barbara Cieśluk, wyłoniła następujących zwycięzców:

I miejsce – Anna Rutkowska (SP w Bakałarzewie),

II miejsce ex aequo – Wiktoria Sidor (SP w Raczkach) i Julia Gref (SP w Kaletniku),

III miejsce – Patryk Topolski (SP w Raczkach).

Ponadto wyróżnienia otrzymali:

Maja Kruszko (SP w Bakałarzewie),

– Wiktoria Przybyło (SP w Filipowie),

– Laura Sawicka ( SP w Kaletniku).

Uczestnicy otrzymali z rąk Artura Łuniewskiego Wicestarosty Suwalskiego nagrody książkowe i dyplomy, a pozostali uczestnicy podziękowania za udział.

Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Suwałkach.

Organizatorami konkursu było Starostwo Powiatowe w Suwałkach oraz Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Filipowie.

Pozostałe artykuły