Zaproszenie na XVII Powiatowe Spotkania Zespołów Ludowych Suwalszczyzny Śpiewających Majowe Pieśni Religijne „Chwalcie łąki umajone”

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane na śpiewy majowe, które odbędą się 22 maja 2022 r. (niedziela) o godz. 1500 w Śmieciuchówce, gmina Przeroślprzy przydrożnym krzyżu. Uroczystości rozpocznie Msza Święta wraz  z ceremonią poświęcenia pól.

Uprzejmie informujemy, że Starostwo Powiatowe w Suwałkach wspólnie z Urzędem Gminy w Przerośli, Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Turystyki w Przerośli oraz Parafią pw.Trójcy Przenajświętszej w Pawłówce organizuje XVII Powiatowe Spotkania Zespołów Ludowych Suwalszczyzny Śpiewających Majowe Pieśni Religijne „Chwalcie łąki umajone”. Celem spotkania jest kontynuacja śpiewów majowych osadzonych w tradycji lokalnej oraz ocalenie od zapomnienia rzadko wykonywanych pieśni.

Tegoroczne śpiewy majowe organizatorzy, jak również i zespoły pragną ofiarować w intencji pokoju na Ukrainie.

Śpiewy majowe są objęte patronatem  Starosty Suwalskiego oraz patronatem medialnym miesięcznika diecezji ełckiej „Martyria”.

Z wyrazami szacunku i poważania

Witold Kowalewski, Starosta Suwalski