„Z Maryją na jeziorach” – zaproszenie do Mikołajek

W sobotę, 23 lipca 2022 r. w Mikołajkach spotykamy się na VI edycji wydarzenia: „Z Maryją na Jeziorach”. Spotkanie ewangelizacyjno-modlitewne rozpocznie się o godzinie 18.00 w Porcie na promenadzie. Uczestnicy będą modlili się w intencji ustania wojny w Ukrainie, o pokój na świecie, za misjonarzy i nowe  powołania, a także za wszystkich przybywających do diecezji ełckiej na odpoczynek, szczególnie żeglarzy, wodniaków, którzy pływają po mazurskich jeziorach. Wydarzeniu będzie przewodniczył bp Jerzy Mazur, biskup ełcki.

Podczas wydarzenia „Z Maryją na Jeziorach”, w ramach 23. Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa będzie można złożyć ofiary na rzecz misjonarzy, na zakup sprzętu do transportu. W tym roku swoim świadectwem wiary i warunkami pracy misyjnej podzieli się ks. Damian Szumski MSF z Papui Nowej Gwinei.

Spotkanie „Z Maryją na Jeziorach” rozpocznie się ok. godz. 18.00 programem ewangelizacyjnym pod hasłem „ My miłujemy Boga, ponieważ to On nas pierwszy umiłował (1J4,19) w wykonaniu grupy ewangelizacyjnej. Po modlitewnym wprowadzeniu wszyscy uczestnicy zaproszeni są do udziału w rejsie z „Maryją na Jeziorach”. Podczas żeglugi będzie prowadzone nabożeństwo różańcowe w intencji pokoju, powołań oraz wypoczywających w diecezji ełckiej, a szczególnie wodniaków. Nad organizacją spotkania czuwają proboszczowie parafii z Mikołajek.

W tym dniu wszyscy żeglarze, wodniacy są zaproszeni, aby przyłączyli się do modlitwy na wodzie na swoich jednostkach pływających.

Po rejsie ewangelizacyjno-modlitewnym, procesyjnie, za Maryją w znaku figury Matki Bożej z Fatimy, uczestnicy przejdą z Portu do kościoła pw. Matki Bożej Różańcowej, gdzie Apelem Jasnogórskim zakończy się spotkanie „Z Maryją na Jeziorach”.

Organizatorami spotkania ewangelizacyjno-modlitewnego „Z Maryją na jeziorach” jak co roku są parafie: pw. św. Mikołaja i pw. Matki Bożej Różańcowej oraz Urząd Miasta w Mikołajkach.

mr

Pozostałe artykuły