Powakacyjny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie Diecezji Ełckiej

4 września 2022 r. w kościele p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła w Węgorzewie odbył się powakacyjny Dzień Wspólnoty, który jednocześnie rozpoczął nowy rok formacyjny pod hasłem: „Życie w świetle”. Dziękowaliśmy Bogu za czas formacji wakacyjnej i prosiliśmy o błogosławieństwo na nowy rok pracy, na czas kroczenia Bożą drogą życia w świetle.

W czasie homilii ks. Krzysztof skierował do nas m.in. takie słowa, że warto szukać Bożej mądrości i łączyć rozum z wiarą. W nowej rodzinie uczniów Jezusa to On daje życie tej rodzinie, to On jest głową tej rodziny, to On decyduje o wszystkim, to On wymaga posłuszeństwa Słowu, które będziemy rozważać w nowym roku formacyjnym. Ubogaceni czasem rekolekcji mamy do spełnienia misję. My dobrze wiemy, że Jezus jest Panem, że On jest na pierwszym miejscu. Jednak wielu o tym nie wie i dzisiaj dla nich właśnie trzeba o tym powiedzieć co znaczy, że Jezus ma być na pierwszym miejscu w codziennym życiu, w pracy, w naszych relacjach, w naszej komunikacji międzyludzkiej, w rodzinach, w małżeństwach, gdziekolwiek indziej. Abyśmy mogli z radością wyrzekać się wszystkiego, co posiadamy by stawać się uczniami i uczennicami Jezusa Chrystusa. Uczeń i uczennica Jezusa to człowiek wolny wewnętrznie, wolny od wszystkich uzależnień egzystencjalnych, to człowiek, który swoją wolnością zaraża innych oraz pokazuje prawdziwy obraz Boga, Kościoła, człowieka. W dzisiejszym świecie, gdy wielu ludzi odchodzi od Boga i Kościoła to my członkowie ruchu światło-życie mamy wielkie zadanie do wykonania.

Niech rozmiłowanie w mądrości Bożej prowadzi nas wszystkich w nowym roku formacyjnym. Bogu niech będą dzięki za tak piękny dzień, za wszystko, co się wydarzyło i za wszystkich uczestników. Dziękujemy moderatorowi Ruchu Światło – Życie ks. Tomaszowi Masłowskiemu za przewodniczenie Mszy świętej oraz moderatorowi Domowego Kościoła ks. Krzysztofowi Mulewskiemu za wygłoszone Słowo, błogosławieństwo pary diecezjalnej i par rejonowych Domowego Kościoła. Dziękujemy za obecność wszystkim kapłanom, dzieciom, młodzieży, dorosłym i małżonkom. Dobrze, że jesteście!

Ruch Światło – Życie diecezji ełckiej

fot. Domowy Kościół Augustów

Pozostałe artykuły