Dzień Czystego Powietrza – zaproszenie na rodzinny piknik ekologiczny

Caritas Diecezji Ełckiej zaprasza Mieszkańców Ełku i okolic na Dzień Czystego Powietrza, który odbędzie się 24 września na Placu Jana Pawła II w Ełku.

„Podczas pikniku będzie można uzyskać informacje na temat możliwości skorzystania z dofinansowania na wymianę źródła ciepła w domach czy skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej. Będzie też można złożyć wniosek o dofinansowanie z Programu „Czyste Powietrze”, nasi eksperci pomogą go wypełnić i wyjaśnić korzyści wynikające z modernizacji domowego systemu grzewczego. Chrońmy klimat i przeciwdziałajmy skutkom smogu w swoim najbliższym otoczeniu. Przez cały dzień zapraszamy rodziny z dziećmi, każdy znajdzie propozycje dla siebie, będziemy się wspólnie bawić, relaksować i uczyć. Wiadomo nauka przez zabawę najlepiej działa. Na Placu Jana Pawła II wspólnie mierzyć będziemy jakość powietrza, jeździć na energorowerach, przynieść nielubiane rośliny ze swego domu, a zabrać, takie które nam się podobają. Dzieciaki będą mogły wziąć udział w warsztatach kreatywnych, a dorośli poznać rolę bioinykatorów w przyrodzie. Chętni będą mogli wziąć udział w Terenowej „Grze o Powietrze” i poszerzyć swoją wiedzę na temat zagadnień związanych ze zmianami klimatu” – zaprasza Caritas.

Organizatorem pikniku jest Caritas Diecezji Ełckiej a program dofinansował Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Pozostałe artykuły