Gala z okazji 30-lecia diecezji ełckiej już w najbliższą sobotę

Już w najbliższą sobotę (8.10) w Ełckim Centrum Kultury diecezja ełcka będzie świętować 30-lecie powstania. Uroczystości rozpoczną się o godz. 15:00.

Podczas Gali premierowo zaprezentowany zostanie film powstały z okazji jubileuszu a Biskup Ełcki Jerzy Mazur wręczy w dowód uznania za zaangażowanie w życie Kościoła pamiątkowe medale osobom zasłużonym. Ponadto uczestnicy Gali będą mieli okazję podziwiać występy muzyczne zaproszonych artystów a także poznać ostanie publikacje książkowe związane m.in. z Sługą Bożym ks. Kazimierzem Hamerszmitem.

W imieniu Księdza Biskupa Jerzego Mazura serdecznie zapraszamy wszystkich diecezjan na to wyjątkowe wydarzenie.

Diecezja ełcka powstała poprzez decyzję papieża Jana Pawła II z dnia 25 marca 1992 roku, kiedy to ogłoszono bullę „TOTUS TUUS POLONIAE POPULUS”. W ciągu roku 2022, kiedy to przypada 30-lecie diecezji ełckiej, zorganizowano wiele inicjatyw mających na celu uczenie rocznicy istnienia Kościoła ełckiego oraz dziękczynienie Bogu za otrzymane łaski.