Ponad 180 osób wzięło udział w rekolekcjach „Oddanie33”

Około 180 osób wzięło udział w rekolekcjach „Oddanie33” w parafii NMP Królowej Aposołów w Ełku. 7 października we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej rekolekcje zakończyły się uroczystym „aktem poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi w jedności z Sercem Jezusa”.

Uczestnicy rekolekcji po 33 dniach przygotowań duchowych, w obecności Biskupa Jerzego Mazura odmówili osobisty akt oddania Maryi. Rekolekcje rozpoczęły się 4 września z inicjatywy ks. Daniela Kowalskiego, wikariusza parafii pw. Królowej Apostołów przy współpracy ze Wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym. Codziennie po wieczornej Mszy świętej prowadzono rozważania dla uczestników projektu, które opierały się na fragmentach z Pisma Świętego, Traktatu św. Ludwika Marii Grignion de Montfort oraz objawień Matki Bożej w Fatimie. Rekolekcje można było także przeżywać podczas modlitwy osobistej, aby to ułatwić parafia udostępniała rozważania na swojej stronie internetowej.

Biskup Jerzy Mazur pogratulował uczestnikom Oddania33, że uczestnicząc w rekolekcjach dają świadectwo wypłynięcia na głębię wiary zamiast wybierania mielizny. Zwrócił się do uczestników mówiąc, że na pewno wiele razy w swoim życiu mówili „tak” Bogu na wzór Maryi a zawierzając się Jej kolejny raz potwierdzają swój wybór. Ordynariusz przypomniał zebranym jak Matka Boża w swoich objawieniach za każdym razem zachęcała do codziennej modlitwy różańcowej. Omawiając cud podczas bitwy pod Lepanto oraz zawierzenie Maryi cały świat i Rosję, zgodnie z objawieniami w Fatimie, podkreślił momenty Bożej interwencji w sytuacjach trudnych dla świata. Biskup Jerzy Mazur wspominał również swoją posługę misyjna na Syberii, podczas której nowopowstała parafia otrzymała wezwanie Matki Bożej Fatimskiej. Uczestnicy po Mszy świętej otrzymali poświęcone przez Biskupa Mazura różańce a pamiątkowe akty oddania zostały podbite pieczęcią parafii.

Rekolekcje „Oddanie33” przygotowane zostały przez Fundację Tota Tua. Rozważania posiadają Nihil Obstat oraz Imprimatur Kurii Metropolitalnej w Poznaniu. Organizatorzy projektu otrzymali również błogosławieństwo dla inicjatywy od Ojca Świętego Franciszka.

Urszula Rychlik

Pozostałe artykuły