Akcja „Milion Dzieci Modli Się Na Różańcu” już 18 października

ZAPRASZAMY do wzięcia udziału już 18 października o godz. 9.00 w akcji modlitewnej „MILION DZIECI MODLI SIĘ NA RÓŻAŃCU” organizowanej przez PAPIESKIE STOWARZYSZENIE POMOC KOŚCIOŁOWI W POTRZEBIE.

Zachęcamy wszystkie dzieci z diecezji ełckiej do włączenia się w jakże piękne i potrzebne dzieło modlitewne. W tym dniu na sześciu kontynentach dzieci z wielu krajów świata modlą się na różańcu w intencji pokoju, ta szczera modlitwa może odmienić cały świat. W pamięci mamy diecezjalne obchody kongresu różańcowego stacji dziecięcej z 4 czerwca 2022 r. w Sanktuarium Matki Bożej w Studzienickiej. Przyjęcie zaproszenia w proponowanej akcji może być zachętą do corocznego udział w akcji modlitewnej dzieci na różańcu w szkołach naszej diecezji.

Pomysł tej kampanii modlitewnej powstał w 2005 roku w stolicy Wenezueli, Caracas, podczas modlitwy różańcowej dzieci na zajęciach religii. Wychowawczyni opiekująca się grupą powiedziała wówczas: „Wyobraźmy sobie, jakby to było cudownie, gdyby tak milion dzieci modliło się równocześnie na różańcu. Wówczas świat na pewno by się odmienił na lepsze”. To zdanie wypowiedział św. o. Pio, który stwierdził, że „gdyby milion dzieci modliło się na różańcu, wówczas świat napełniłby się pokojem”. Tak rozpoczęła się akcja „Milion dzieci modli się na różańcu”.

Konferencja Episkopatu Wenezueli wydała wkrótce zgodę na rozpoczęcie ogólnokrajowej akcji świeckich katolików związanych z „Ruchem Szensztackim” oraz Centralnym Komitetem Wenezuelskich Katolików (Consejo Nacional de Laicos Venezuela). Jak pomysł katechetki z Wenezueli w 2005 roku okazuje się strzałem w dziesiątkę, niech posłuży świadectwo pani Malwiny z Zakopanego. W 2018 roku do kampanii udało się jej zachęcić ponad 20 placówek edukacyjnych z pobliskich okolic. Dzieci modliły się w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, w szkolnych kaplicach, wokół kapliczek na terenie przedszkolnych ogrodów czy w klasach.

Z kolei rok 2020 okazał się jak dotąd rekordowym – Polska znalazła się na 1. miejscu w klasyfikacji międzynarodowej akcji modlitewnej. Na kolejnych miejscach znalazł się Meksyk i Słowacja. W Polsce w ramach kampanii zarejestrowano ponad 67 tys. dzieci, a ilość zgłoszonych placówek (w większości szkół i przedszkoli) przekroczyła 700. Na międzynarodowej stronie internetowej akcji zarejestrowało się ponad 509 tys. dzieci ze 136 krajów świata. Przeżyjmy zatem wspólnie ten dzień z Maryją, Matką Bożą Różańcową, pod patronatem św. Łukasza Ewangelisty, kronikarza najpiękniejszych modlitw Ewangelii i, jak podaje tradycja, autora pierwszych wizerunków Niepokalanej Matki naszego Zbawiciela. Ps. Zapraszamy do współpracy katechetów i uczniów, młodzież katolicką, dzieci i ich rodziców, przedszkola i szkoły.

Modlitwa działa cuda! Niech w tym dnu popłynie modlitwa z serc dzieci również z naszej diecezji prosząc o pokój na świece, a szczególnie na Ukrainie. Szczegóły i materiały do pobrania znajdziemy na stronie: https://pkwp.org/kampanie/milion_dzieci_modli_sie_na_rozancu

Zachęcamy wszystkich do zapisana się do udziału https://acninternational.org/millionchildrenpraying/pl/i i promowania tej akcji.

W akcji bierze udział Niepubliczne Katolickie Przedszkole „U Lolka” i zachęca inne placówki z diecezji ełckiej do wzięcia udziału w akcji.

Ks. Tadeusz Białous

Pozostałe artykuły