XXXVII Światowy Dzień Młodzież w diecezji ełckiej

W niedzielę, 20 listopada obchodzić będziemy XXXVII Światowy Dzień Młodzieży.

„Jaki „pośpiech” wprawia was w ruch, drodzy młodzi? Co sprawia, że czujecie się wezwani do tego, by się ruszyć – tak bardzo, że nie jesteście w stanie ustać w miejscu? Tak wiele osób – doświadczonych m.in. rzeczywistością pandemii, wojny, przymusowej migracji, ubóstwa, przemocy, kataklizmów – zadaje sobie pytanie: dlaczego mnie to spotyka? Dlaczego właśnie mnie? Dlaczego teraz? Tymczasem kluczowe pytanie naszej egzystencji brzmi: dla kogo jestem? (por. Posynodalna Adhortacja apost. Christus vivit, 286).[…]”– mówi do Nas papież Franciszek w przygotowanym na ten dzień orędziu! Razem chcemy iść! Świętuj Dzień Młodzieży razem z nami!

Serdecznie zapraszamy na coroczne spotkanie!  Tym razem spotkamy się w parafii pw. św. Tomasza Apostoła w Ełku.

15.00 – Msza Święta – przewodniczy bp Jerzy Mazur

16. 00 – Wstań i idź – spotkanie i agapa

Ok. 17.00 – Zakończenie spotkania

Jako datę ustanowienia Światowych Dni Młodzieży przyjmuje się dzień 20 grudnia 1985 roku, kiedy to Jan Paweł II na spotkaniu opłatkowym, wobec Kardynałów i Pracowników Kurii Rzymskiej, wyraził pragnienie, by Światowe Dni Młodzieży odbywały się co roku w Niedzielę Palmową jako spotkanie diecezjalne, a co dwa lub trzy lata w wyznaczonym przez niego miejscu jako spotkanie międzynarodowe. od 2021 diecezjalne spotkanie z decyzją papieża Franciszka będą organizowane w Niedzielę Chrystusa Króla.

Spotkaniom towarzyszą dwa szczególne znaki podarowane przez Jana Pawła II, którymi są Krzyż Światowych Dni Młodzieży oraz Ikona Matki Bożej Salus Populi Romani. Znaki te nie tylko są z młodymi podczas ŚDM, ale non-stop krążą po świecie, gromadząc na modlitwie i adoracji setki, a nawet tysiące młodych każdego dnia.

Opr. MZ

ORĘDZIE OJCA ŚWIĘTEGO FRANCISZKA NA XXXVII ŚWIATOWY DZIEŃ MŁODZIEŻY 2022 – 2023: