Taizé w Niemczech

Od 28 grudnia 2022 r. do 1 stycznia 2023 r. 45. europejskie spotkanie odbędzie się w północno-wschodnich Niemczech, w mieście Rostock i jego okolicach. Zostało ono zapowiedziane przez brata Aloisa podczas wieczornej modlitwy 30 grudnia 2021 r. w Turynie.

„Wielu młodych ludzi z Meklemburgii-Pomorza było już u braci z Taizé we Francji i doświadczyło ich gościnności. Teraz Taizé przybywa do nas i daje nam wspaniałą możliwość, aby więcej młodych ludzi znalazło drogę do naszych wspólnot, nawet poza spotkaniem. Poprzez atmosferę Taizé będą oni mogli znaleźć wymiar religijny i otworzyć się na to. Wzajemna wymiana idei, pozwoli tym młodym ludziom wzbogacić ich życie osobiste oraz ich lokalne wspólnoty.”

Isabell Fedtke (19), przewodnicząca Katolickiej Organizacji Młodzieży Meklemburgii (KJM)

‘Od 1978 r. bracia z Taizé organizują na przełomie mijającego i nadchodzącego roku w różnych miastach Europy spotkania młodych ludzi z całego kontynentu w ramach tzw. Pielgrzymki Nadziei przez Ziemię. Coroczne wydarzenie ma przybliżać do siebie młodych Europejczyków przez wspólne modlitwy, spotkania dyskusyjne w małych grupach, a także warsztaty poświęcone kwestiom religijnym, kulturalnym i społecznym.

Impreza stanowi też okazję do poznania realiów życia chrześcijan w różnych częściach Starego Kontynentu i świata, a także do wspólnej modlitwy o pokój. ‘

Wyjazd z diecezji ełckie organizuje ks. Piotr Bączyński z pw. św. Kazimierza Królewicza w Giżycku.

Koszt uczestnictwa: 600 zł+ 70 euro

Zapisy do 29 listopada

Zobacz: https://youtu.be/6-gkALBDYb8

Opr. Monika Zubowicz

Pozostałe artykuły