Zjazd Diecezjalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Ełckiej

19 listopada odbył się Zjazd Diecezjalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Ełckiej. Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą w ełckiej katedrze pod przewodnictwem J.E ks. Biskupa Jerzego Mazura.

Biskup w czasie homilii wzywał do odważnego życia za przykładem naszej patronki – bł Karoliny Kózkówny oraz bł. Carlo Acutisa.W czasie Mszy Świętej 6 kandydatów złożyło uroczyste przyrzeczenie stając się pełnoprawnymi członkami Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. 

Dalsza część Zjazdu Diecezjalnego odbyła się w Centrum Pastoralno – Administracyjnym, gdzie wręczone zostały legitymacje oraz odznaki nowym członkom Stowarzyszenia, oraz rozpoczęto obrady, podczas których poruszono bieżące sprawy dotyczące Stowarzyszenia.

Podczas Zjazdu odbyły się również wybory uzupełniające do Władz Diecezjalnych.
W I turze wybrano Zuzannę Wujek i Julię Sidorowicz. Skarbnikiem została Nikola Litera, a w wyborach do Diecezjalnej Komisji Rewizyjnej wybrano Dominikę Rymarską oraz Mateusza Krzywińskiego. 

Obrady zakończyły się słowem Asystenta Diecezjalnego – ks. Roberta Galickiego, który dziękował obecnym za zaangażowanie i podkreślał jak bardzo ważne jest aby wymagać od samego siebie i nieustannie się rozwijać.

Joanna Kulesza

Pozostałe artykuły