Inauguracja XXI roku Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa

W niedzielę 20 listopada 2022 r., w Uroczystość Chrystusa, Króla Wszechświata rozpoczęły się inauguracje kolejnego roku istnienia Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa. W tym dniu spotkania odbyły się w dwóch rejonach: w Augustowie oraz w Suwałkach. Eucharystiom inauguracyjnym przewodniczył bp Dariusz Zalewski.

W najbliższą sobotę, 26 listopada spotkania inauguracyjne odbędą się w pozostałych czterech rejonach: w Giżycku, w Piszu, Olecku oraz w Ełku. Uroczysta Msza św. w rejonach jest koncelebrowana wraz z duchowymi asystentami DNNUJ z udziałem członków DNNUJ, parafian oraz osób, które chciałyby włączyć się w modlitwę Koronką do Ducha Świętego.

Podczas Mszy św. bp Dariusz Zalewski podkreślał jak ważne jest w życiu ucznia Jezusa właściwe rozumienie, na czym polega królowanie i władza Jezusa Chrystusa. Mówił: „Chętnie wkładamy na głowę Jezusa koronę. Chętnie też czcimy Go jako króla. Czy jednak dobrze rozumiemy co to znaczy, że Jezus jest naszym królem? Czy oddajemy swoje życie Królowi, który ma koronę z ciernia i spogląda z tronu krzyża?” – zachęcał do refleksji bp Dariusz.  

Przybliżając istotę królestwa Bożego, bp zwrócił uwagę, że tego królestwa się nie dziedziczy, nie podbija się, to królestwo oddaje się królowi. „W Jego królestwie nie jest się przez urodzenie. W królestwie Bożym nie ma przemocy. W tym królestwie panuje się miłością. Każdy z nas wybiera sobie króla i od tego kogo wybieramy, zależy jak żyjemy. Nie mów o konieczności, o losie, o skomplikowanej sytuacji. Żyjesz tak, jak wybrałeś, masz takiego króla, jakiego chciałeś, żyjesz tak, jak postanowiłeś. To wybór każdego z nas i nasza odpowiedzialność. Zobacz co za tobą idzie: błogosławieństwo, czy przekleństwo. Każdy z nas powinien się nawracać każdego dnia” – mówił bp Zalewski.

„Człowiek nie chodzi na sznurku ani diabła, ani Boga. Nie jesteśmy marionetkami, ani nakręcaną maszynką. Ostatecznie to sami decydujemy o wszystkim. Oczywiście ten wybór przebiega w splocie niesamowitych wpływów, poruszeń, natchnień i pokus. Na końcu jednak to człowiek wybiera dobro albo zło. Wybiera świętość albo grzech. Należycie do Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa, modlicie się Koronką do Ducha Świętego, wypraszacie potrzebne łaski dla siebie, dla Kościoła i dla innych.  Bądźcie świadkami miłości i królowania Chrystusa w waszym życiu ” – zachęcał biskup.  

W Suwałkach, w parafii pw. św. Aleksandra, uczestnicy mieli okazję również do wysłuchania konferencji i spotkania podczas agapy. W temat adoracji Najświętszego Sakramentu wprowadził ks. Krzysztof Żbikowski, rejonowy asystent dzieła. Zachęcał, aby podejmować adorację w ciszy.    

Przeżywanie inauguracji w rejonach umożliwia udział w tych uroczystościach nie tylko członkom Dzieła, ale także wszystkim wiernym. Wyrażamy wdzięczność zaangażowanym osobom za trud przygotowania inauguracji oraz dołączamy dar modlitwy za wszelkie dobro. Zachęcamy do duchowej łączności i jedności wspólnoty podczas Mszy św. do Ducha Świętego w parafiach, w każdy trzeci poniedziałek miesiąca. Osoby, które chciałby dołączyć do nieustannej modlitwy mogą zgłaszać się do swoich księży proboszczów, którzy udzielą wszelkich informacji.  

Diecezjalnym asystentem DNNUJ jest ks. dr Jacek Nogowski a w rejonach są wyznaczeni przez Biskupa Ełckiego księża asystenci. Dzieło w diecezji ełckiej istnieje od 2002 r. Współzałożycielami dzieła są: śp. Danusia Bąk oraz śp. ks. inf. Włodzimierz Wielgat. Obecnie już ponad 7,5 tys. osób nieustannie modli się w ramach Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa.

mr

Pozostałe artykuły