Rycerstwo Niepokalanej Dzieci w Piszu

W parafii pw. Matki Miłosierdzia Ostrobramskiej w Piszu powstała nowa wspólnota dziecięca, jaką jest Rycerstwo Niepokalanej Dzieci. W Niedzielę Chrystusa Króla, 15. dzieci wyraziło chęć służby dla Niepokalanej. Uroczystego wprowadzenia najmłodszych, dokonał franciszkanin o. Ireneusz Klimczyk. Podczas Mszy Świętej dzieci przyjęły Cudowny Medalik, było też pasowanie mieczem na Rycerza, oraz zostały rozdane dyplomiki i nałożone niebieskie chusty, które będą znakiem zewnętrznym przynależności do Rycerstwa.

We wrześniu tego roku, dzieci pod opieką ks. Kamila Borysa – wikariusza wspomnianej parafii, udały się do Niepokalanowa na VI Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci. To był początek przygody z Niepokalaną. Ks. Kamil, który także jest Rycerzem Niepokalanej, bardzo starał się by powstała taka wspólnota. Dzieci z zaciekawieniem słuchały o Matce Bożej, św. Maksymilianie Kolbe i o szczególnym miejscu jakim jest Niepokalanów. Poprzez comiesięczne spotkania formacyjne, modlitwę, czytanie Słowa Bożego oraz Eucharystię, dzieci poznały czym posługuje się Rycerz Niepokalanej. Najpierw chcemy kształtować siebie, potem stawać się przykładem dla innych i zdobywać ludzi dla Boga przez  Niepokalaną – to cel Rycerstwa. Środkami jakimi posługują się Rycerze Niepokalanej to w miarę możliwości codzienne odmawianie aktu strzelistego: ,,O Maryjo bez grzechu pierworodnego poczęta…”, modlitwa, pokuta, świadectwo chrześcijańskiego życia oraz zaleca się rozpowszechnianie cudownego medalika.

Aby zostać Rycerzem Niepokalanej, należy oddać się Jej całkowicie jako narzędzie w Jej rękach, nosić Cudowny Medalik, a także wpisać się do księgi Rycerstwa w Niepokalanowie.

Gratulujemy odwagi i zachęcamy wszystkie chętne dzieci oraz kapłanów i rodziców do tworzenia tejże Wspólnoty.

Raduje się serce, widząc chęć podążania w duchowości maryjnej, a także ufność i bezgraniczne oddanie  Maryi. Ziarno, które zostało zasiane, powoli kiełkuje i będzie przynosiło dobre owoce – powiedział ks. Kamil Borys, opiekun Rycerzy Niepokalanej Dzieci i dorosłych z Pisza.

Ks. KB

Pozostałe artykuły