Ponad 50 kobiet na kursie „Maria Magdalena” w Piszu

W dniach 16-18 grudnia w parafii pw. Matki Miłosierdzia Ostrobramskiej w Piszu odbywa się kurs „Maria Magdalena” prowadzony przez Pallotyńską Szkołę Nowej Ewangelizacji w Lublinie. Rekolekcje prowadzi Marta Mendrek, dyrektor PSNE, wraz z ekipą. W kursie uczestniczą 54 kobiety z Pisza i okolic.

Kurs to rodzaj rekolekcji połączonych z warsztatami skierowany do kobiet by w świetle Słowa Bożego mogły odkryć na nowo swoje powołanie, odkryć kim są przed Bogiem, zrozumieć swoją godność i wartość.

Pallotyńska Szkoła Nowej Ewangelizacji zajmuje się formacją ewangelizatorów, którzy będą służyć Bogu i Kościołowi głosząc ewangelię i formując kolejnych ewangelizatorów. PSNE współpracuje z licznymi parafiami w Polsce oraz Wspólnotami Kościelnymi służąc swoim doświadczeniem i programem formacyjnym. Organizuje takie kursy jak: Nowe Zycie, Emaus, Jan, Szkoła Modlitwy Charyzmatycznej, Kurs Królowa Estera, Kurs Modlitwy Wstawienniczej Łazarz.

W Polsce istnieje kilka szkół nowej ewangelizacji. Wszystkie Szkoły Nowej Ewangelizacji (SNE) maja bardzo podobne priorytety, należą do nich: ewangelizacja poprzez świadectwo, głoszenie Słowa Bożego oraz formacje do ewangelizacji, umiłowanie Słowa Bożego, umiłowanie Eucharystii, otwartość na Dary Ducha Świętego, wspólnota, troska o jedność z Kościołem i bycie posłanym, ekumenizm.

Urszula Rychlik

Pozostałe artykuły