Młodzi po raz kolejny wyruszyli na niezwykłe rekolekcje połączone ze szkołą narciarską

W dn. 23-30 stycznia 2023 r. młodzież z naszej diecezji uczestniczyła w wyjeździe rekolekcyjnym w Tatry połączonym ze szkołą narciarską. Organizatorem wyjazdu po raz kolejny był Diecezjalny Dom Rekolekcyjny w Smolanach. Tegoroczny wyjazd zgromadził grupę 220 osób, w tym młodzież z całej naszej diecezji, a także Litwinów oraz Ukraińców.

W czasie pobytu w górach młodzi mieli okazję uczyć się jazdy na nartach pod okiem instruktorów, a także doskonalić umiejętności zdobyte w ubiegłych latach. Najważniejszym punktem programu każdego dnia było spotkanie na wspólnej Eucharystii – to od niej staraliśmy się rozpoczynać każdy nasz dzień. Przez kilka dni naszym rozważaniom przewodniczył ks. Michał Dziedzic – duszpasterz młodzieży diecezji warszawsko-praskiej. Była z nami także Klaudia Tołłoczko, nawrócona modelka, która podzieliła się historią swojego życia i nawrócenia. Ważnym punktem naszych rekolekcji były także spotkania z Jezusem w Najświętszym Sakramencie w czasie adoracji. Dbaliśmy również o czas z drugim człowiekiem. W trakcie zabaw tanecznych, pogodnych wieczorów, wspólnych śpiewów uczyliśmy się dojrzałej zabawy. Odkrywaliśmy piękno gór! W czasie naszego pobytu odbyliśmy dwie wycieczki w góry: do Doliny Białego i na Rusinową Polanę. Nie mogło zabraknąć także wizyty u Matki Bożej Królowej Tatr na Wiktorówkach.

Każdego dnia budowaliśmy naszą wspólnotę. Każdy z nas czuł się w niej ważny i potrzebny. Jesteśmy ogromnie wdzięczni wszystkim osobom, które włożyły trud w przygotowanie tego wyjazdu. Naszą wdzięcznością ogarniamy ks. Krzysztofa Pachuckiego, który po raz kolejny pokazał nam, że młodzież jest dla niego ważna! Dziękujemy za jego dobre serce i wytrwałość, że wciąż chce robić dla młodych tak wielkie i piękne rzeczy! Dziękujemy opiekunom, którzy dbali o nas i wspierali. Dziękujemy naszym wspaniałym dobroczyńcom i ofiarodawcom, dzięki którym ten wyjazd po raz kolejny mógł się odbyć. Ich lista jest naprawdę długa! Dziękujemy Siostrom Karmelitankom Bosym z Ełku i Zakopanego oraz wszystkim, którzy otaczali nas swoją modlitwą w tym czasie.

Dobrze, że jesteście!

Agata Święconek

Pozostałe artykuły