Kolejny sukces teatralny

Pod patronatem honorowym Księdza Biskupa Jerzego Mazura i patronatem medialnym czasopisma diecezji ełckiej Martyria odbyło się w środę 5 kwietnia na dużej scenie Ełckiego Centrum Kultury przedstawienie musicalu „Przejście ku wolności” w wykonaniu uczniów szkolnej grupy teatralnej RedShow I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Ełku i jednego ucznia Centrum Edukacji Mundurowej w Ełku pod kierunkiem nauczycieli I LO pani Elżbiety Wesołowskiej i pana Cezarego Mikiewicza.

Był to drugi występ zespołu z tym programem i tak jak na marcowej premierze publiczność wypełniła dużą widownię ECK. Nauczyciele i uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych Ełku z zainteresowaniem obejrzeli ambitny występ którego akcja dzieje się na tle wydarzeń biblijnych z odniesieniem do sytuacji ludzi XXI wieku.

Przy okazji spektaklu widzowie mogli zakupić cegiełki w formie biletu na koszty leczenia pani Agnieszki Sarnackiej – nauczycielki I LO w Ełku i mamy jednego z uczniów tej szkoły. W sumie zebrano 1770 zł.

Kolejne przedstawienie musicalu odbędzie się w maju w Ełckim Centrum Kultury z okazji Ełckich Dni Rodziny.

Foto: ks. Grzegorz Kunko

Pozostałe artykuły