Życzenia wielkanocne biskupów ełckich

Biskup Ełcki Jerzy Mazur SVD oraz biskup pomocniczy diecezji ełckiej Dariusz Zalewski składają serdeczne życzenia z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

„Niech Jezus Chrystus Zmartwychwstały obdarzy nas prawdziwym pokojem, miłością, miłosierdziem, radością i nadzieją. Niech obdarza Was prawdziwym szczęściem, zdrowiem w codziennym życiu. Umocnieni pokojem chrystusowym i Jego nadzieją stawajmy się na wzór niewiast i Apostołów świadkami Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego. Szczególnie w naszych rodzinach, miejscach pracy, miejscach przebywania i aż po krańce ziemi” – mówi Biskup Mazur i z serca błogosławi.

„Nasz przyszłość nie należy do śmierci ale do życia, nie należy do nienawiści ale do miłości i przebaczenia, nie należy do ciemności ale do światła, nie należy do podziałów ale do wspólnoty. Życzę Wam, drodzy, abyście tej radości doświadczali w tych dniach. Abyście tę radość nieśli jak niewiasty od grobu dalej, do tych ludzi, których spotkacie w tym czasie. Byście byli świadkami Zmartwychwstałego, byście odnajdowali Jezusa Zmartwychwstałego i w Kościele, i w Słowie Bożym i w sakramentach i przede wszystkim w człowieku, zwłaszcza w tym najbardziej ubogim i potrzebującym” – mówi bp Dariusz Zalewski.

Pozostałe artykuły