Nowe odkrycie na Wigrach

Podczas remontów eremów i muru oporowego natrafiono na podziemne pomieszczenia, o których wcześniej nikt nie wiedział. W środę (26.04) wojewoda podlaski przekazał w związku z tym 1 800 000 zł na dalsze prace konserwatorskie.

W piwnicach odkryliśmy tunele, przejścia, łuki. Wszystko to było zasypane. Kto wie, czy nie udało nam się dokopać nawet do czasów króla Władysława Jagiełły – mówi proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Wigrach ksiądz Jacek Nogowski.

Jak zaznaczył wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, państwo już od dłuższego czasu mocno wspiera remont  zespołu klasztornego w Wigrach. – Te ponad 1.8 miliona złotych pochodzą bezpośrednio z budżetu państwa – dodaje wojewoda.

Proboszcz Nogowski przypuszcza, że nieodkryte do tej pory podziemne pomieszczenia mogą znajdować się pod całym klasztornym kompleksem.

Radio Białystok