Majówka Małżeńska „Amoris laetitia” w Smolanach

W dniach od 29 kwietnia do 02 maja 2023 r. w Diecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Smolanach odbyła się Majówka Małżeńska Amoris laetitia 2023. Organizatorem rekolekcji był Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ełckiej Kurii Diecezjalnej w Ełku. Wydarzenie zostało zorganizowane we współpracy z Województwem Podlaskim.

Majówka Małżeńska „Amoris laetitia” były to rekolekcje dla sakramentalnych par małżeńskich, które zawarły związek małżeński w kościołach parafialnych na terenie diecezji ełckiej w latach 2012 – 2022.

Głównym celem tego wydarzenia było umocnienie i pogłębienie wiary w sakrament małżeństwa, praca pary nad relacją małżeńską oraz poznanie się i integracja młodych małżeństw mieszkających na terenie diecezji ełckiej.

W majówce wzięło udział 17 par małżeńskich razem ze swoim dziećmi (było ich 43). Wśród uczestników najwięcej małżeństw, bo aż 4, wzięło ślub w 2012 r., następnie 3 pary małżeńskie, które zawarły sakramentalny związek małżeński w 2016 r., po 2 małżeństwa, które wzięły ślub w 2013 r., 2014 r. i w 2018 r., potem po 1 parze z lat 2015 r., 2019 r., 2020 r. i 2021 r.

Uczestnicy Majówki Małżeńskiej Amoris laetitia sakramentalny związek małżeński zawarli w kościołach parafialnych w następujących miejscowościach: Suwałki, Wigry, Pisz, Żytomierz, Szymanów, Ostrołęka, Bajtkowo, Giby, Żarnowo Drugie, Skarżyn, Puńsk, Giżycko.

Konferencje i warsztaty dla młodych małżeństw poprowadzili Iga i Konrad Grzybowscy z Fundacji Ster na Miłość. Dzielili się oni swoim doświadczeniem wiary, pracy nad relacją z Bogiem i relacją małżeńską oraz sposobami przekazywania wiary w rodzinie. Warsztaty oparte były o 3 filary: komunikacja, współżycie i modlitwa. Równie wartościowe były momenty na wspólne, wspierające rozmowy o małżeństwie, rodzinie i Kościele oraz wzajemna wymiana doświadczeń.

Najważniejszym wydarzeniem każdego dnia była Msza święta podczas której homilie wygłosili ks. Krzysztof Pachucki i ks. Michał Puczyłowski.

W trakcie Majówki Małżeńskiej, w niedzielę 30 kwietnia, odbył się Piknik rodzinny, w którym udział wzięło blisko 200 osób. Spotkanie rozpoczęło się wspólną Mszą świętą w kościele parafialnym. Dzieciom i rodzicom przygotowano wiele atrakcji, m.in. animacje, dmuchańce, tańce, grill.

Organizatorzy zadbali także o to, żeby czas spędzony przez dzieci w Smolanach był bardzo atrakcyjny. Opieka dla dzieci, dzięki doskonałej pogodzie, w większość odbywała się na dworze. Do dyspozycji dzieci była dobrze wyposażona świetlica, trampolina, boiska do piłki nożnej i piłki siatkowej oraz plac zabaw i piaskownica. Oprócz tego dzieci wzięły udział w pokazie poprowadzonym przez ALULA events.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom i sponsorom za wsparcie Majówki Małżeńskiej Amoris laetitia 2023 w Smolanach.

Pozostałe artykuły