Zaproszenie na Kongres Ruchu „Europa Christi” – „Kościół – Edukacja – Wychowanie” w Wigrach

W dniach 10-11 maja 2023 roku, organizowany jest Kongres Ruchu „Europa Christi” „Kościół – Edukacja – Wychowanie” w Pokamedulskim Klasztorze w Wigrach.

W ramach kongresu w dniu 10 maja br. /godz. 8.45 – 13.00/  przewidziany jest Rajd  Rowerowy –  Śladami Jana Pawła II,  w którym udział wezmą dzieci, młodzież ze Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Starym Folwarku. Trasa rajdu : Pokamedulski Klasztor w Wigrach – Wigierski Park Narodowy /Krzywe/ – Leszczewo / mieszkanie p. Milewskich  w którym przebywał   Jana Pawła II , podczas pielgrzymki papieskiej na Suwalszczyźnie/ , Szkoła Podstawowa w Starym Folwarku – zwiedzanie / Mobilnego Laboratorium Przyszłości/, Pokamedulski Klasztor w Wigrach.

Po zakończeniu rajdu zapraszamy o godz. 14.00 do udziału w Kongresie  Ruchu „Europa Christi”. Natomiast 11 maja br. zapraszamy szczególnie na mszę świętą o godz. 9.00 oraz na  Debatę ministrów – konferencję prasową – godz. 9.45 – 11.15 /Duża Galeria – Dom Królewski/.

Potwierdzenie uczestnictwa na uroczystym starcie rajdu i samym rajdzie oraz Kongresie Ruchu „Europa Christi”, w którym udział weźmie Pan Przemysław Czarnek – Minister Edukacji i Nauki, można przesłać droga e-mailową d.saweliew@wigry.pro oraz tel. 601 35 11 85 do dnia 9 maja 2023 roku.

Więcej informacji udzieli Pan Dariusz Saweliew – tel. 601 35 11 85.

Fundacja Wigry PRO