25 lat parafii w Wiartlu – zaproszenie

W dniu drugiego lipca 2023 r. podczas uroczystej Mszy świętej o godz. 10.00 pod przewodnictwem JE księdza Biskupa Dariusza Zalewskiego nasza Wspólnota Parafialna, erygowana dekretem JE Księdza Biskupa Wojciecha Ziemby 3 lipca 1998 r. na chwałę Boga i pożytek Kościoła Świętego oraz dla dobra duchowego wiernych, będzie dziękowała Bogu w Trójcy Jedynemu, Matce Bożej oraz patronowi parafii św. Maksymilianowi, za piękne 25 lat istnienia żywej Rodziny Parafialnej, za codziennie sprawowaną Eucharystię, za budowniczych, fundatorów i dobrodziejów kościoła, za wszystkich duszpasterzy i parafian, którzy przez 25 lat  niestrudzenie budują  duchową świątynię i z wielką troską dbają o kościół parafialny.

Podczas Mszy świętej zostanie poświęcony odnowiony  kościół, tabernakulum, kaplica Matki Bożej Niepokalanej, witraże, nowa monstrancja, ornaty i paramenty liturgiczne.

Uroczystość będzie poprzedzona Misjami Świętymi, które przeprowadzi Gwardian Zakonu Franciszkanów z Niepokalanowa Ojciec Mariusz Słowik OFMConv.

Serdecznie wszystkich zapraszamy na wspólne dziękczynienie Bogu do Wiartla

Ks. Proboszcz Wojciech Kuprewicz wraz ze Wspólnotą Parafialną.