„Różaniec na wodzie” – u Pani Studzieniczańskiej

We wtorek 15 sierpnia, w Uroczystość Wniebowzięcia NMP, Matki Boskiej Zielnej, w Sanktuarium Maryjnym w Studzienicznej odbędzie się coroczny „Różaniec na wodzie”. Nabożeństwo zostanie poprzedzone Mszą świętą w Kaplicy na wyspie, o godzinie 18:00, której przewodniczyć będzie bp Dariusz Zalewski, biskup pomocniczy diecezji ełckiej. Po Eucharystii, na oświetlonych lampionami, pochodniami, świecami jednostkach pływających rozpocznie się modlitwa na wodzie. Nabożeństwo zakończy się Apelem Maryjnym.

W czasie Mszy św. zostaną poświęcone tzw. równianki:  wianki i wiązanki sporządzone z tegorocznych zbóż i kwiatów. Jest to forma wyrażenia Bogu wdzięczności za plony.

Nabożeństwo różańcowe  wpisało się w tradycję przeżywania uroczystości Matki Boskiej Zielnej. Od ponad 20 lat tysiące pielgrzymów przybywa, aby wspólnie modlić się o to, co dzisiaj jest najważniejsze. „Różaniec na wodzie” jest tym bardziej wyjątkowy, że wierni modlą się na statkach, łódkach czy kajakach. Do wspólnej modlitwy dołączają także pielgrzymi pozostający na lądzie.

Organizatorem wydarzenia jest parafia pw. MB Szkaplerznej w Studzienicznej.

Pozostałe artykuły