Idą, niosąc swoje i nasze intencje…

Pątnicy Ełckiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę są w drodze.

Dziękują Panu Jezusowi oraz Jego Przenajświętszej Matce za każdą otrzymaną łaskę. Dziękują, że należą do Kościoła, który jest przecież Mistycznym Ciałem Chrystusa. Modlą się o miłość w rodzinach i o pokój na świecie.

Grupy pielgrzymów:

W skład I Grupy wchodzą dotychczasowe grupy: Suwałki – Augustów – Jaćwingowie Ełk. Suwałki – x. Piotr Swędrowski i x. Wojciech Kondratowicz; Augustów – x. Przemysław Pastewski; Ełk – x. Tomasz Zajkowski.

W skład II Grupy wchodzą dotychczasowe grupy: Sambia – Jaćwież Giżycko – Galindia Pisz. Sambia – x. Tadeusz Korosteński; Jaćwież Giżycko – x. Cezary Kościuk; Galindia Pisz – x. Bartłomiej Chrulski.

Wraz z grupami na Jasną Górę zmierza nasz ks. biskup, Jerzy Mazur. Ks. biskupowi, księżom przewodnikom i wszystkim pątnikom życzymy sił, Bożego ducha i opieki Tej, do Której zmierzacie. Otaczamy was modlitwą.

Pielgrzymka jest aktem religijnym o charakterze pokutnym. Są to “rekolekcje w drodze”. Cechuje je duch modlitwy, miłości chrześcijańskiej, mężne znoszenie trudów i przestrzeganie regulaminu. Nie może w niej zabraknąć młodzieńczego entuzjazmu pogody ducha, uśmiechu i radości.

Pielgrzymka wyruszyła z Ełku 28 lipca (piątek), natomiast wejście na Jasną Górę przewidziane jest 11 sierpnia (piątek) ok. godz. 10.30.

Codziennie z ełckiej katedry w łączności z pielgrzymami jest transmitowany Apel Jasnogórski. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę. https://www.facebook.com/katedraelk

Oto kilka fotografii z pątniczego szlaku…

Redakcja

Pozostałe artykuły