Z Matką Bożą Łaskawą w Lipsku wołamy o pokój

W środę, 9 sierpnia br. w kościele pw. Matki Bożej Anielskiej w Lipsku o godzinie 18.00 będzie sprawowana Msza św. w ramach peregrynacji kopii cudownego obrazu Matki Bożej Łaskawej Strażniczki Polski. Po Eucharystii, w godzinach 19.00 – 20.00 odbędzie się procesja błagalno-pokutna z Cudownym Obrazem. Uczestnicy od kościoła przejdą ulicą Kościelną do pomnika bł. Marianny Biernackiej. Procesja zakończy się w kościele.

Celem przejścia ulicami Lipska jest modlitwa o przywrócenie pokoju na świecie, o zachowanie pokoju w naszej Ojczyźnie i w każdym polskim domu. Do udziału w modlitwie o pokój zachęca ks. kan. Waldemar Sawicki, proboszcz parafii w Lipsku.

Jak wyjaśnia Aneta Ciężarek, koordynatorka peregrynacji, dzisiaj szczególnie parafie przygraniczne naszej Ojczyzny są w pierwszej kolejności zaproszone do wzmożonej modlitwy. „Widzimy co się dzieje, dlatego uciekamy się do Matki Bożej, która jest Strażniczką Polski. Chcemy wołać o pokój, ale też pragniemy, usłyszeć przynaglenie Matki Bożej, która wskazując na Jezusa mówi do każdego z nas: „zróbcie wszystko cokolwiek wam powie”.

mr

Pozostałe artykuły