Minister Edukacji w Bazie Harcerskiej „Orle Gniazdo”

19. sierpnia mieliśmy zaszczyt gościć Pana Ministra Edukacji i Nauki, prof. Przemysława Czarnka, w Bazie Harcerskiej „Orle Gniazdo” w Opartowie. To niezwykły moment, ponieważ w tym roku obchodzimy 20-lecie istnienia Bazy, która stała się miejscem nie tylko przygód, ale także formacji i wartości.

Wizyta Pana Ministra była hołdem dla naszej wspólnoty harcerskiej i podkreśleniem znaczenia harcerskiej edukacji. To spotkanie było okazją do dzielenia się historią „Orlego Gniazda”, do wspomnień o latach, które zbudowały naszą bazę jako miejsce ducha, przyjaźni i wzrostu.

Minister Profesor Przemysław Czarnek wziął udział w apelu harcerskim. Było to nie tylko spotkanie z tradycją, ale także z młodymi ludźmi, którzy z pasją oprowadzili go po naszej bazie harcerskiej.

W trakcie apelu, z rąk naszych harcerzy, Pan Minister przyjął pamiątkowy medal z okazji 20-lecia Bazy „Orle Gniazdo” oraz koszulkę harcerską. To symbole naszych wspólnych wartości i ducha harcerstwa, które zawsze będą nas inspirować.

Dziękujemy Panu Ministrowi za wizytę, za wsłuchanie się w naszą historię i podzielenie się chwilą apelu. Dziękujemy za wsparcie i za to, że mogliśmy podzielić się z Panem Ministrem tym, co nas łączy – miłością do harcerstwa i ducha „Orlego Gniazda”.

 Pwd. Rafal Kozikowskj

Pozostałe artykuły