Wakacyjne rekolekcje KSM w Chełchach

„Aby się otworzyć na Boga, drugiego człowieka, piękno przyrody, prawdę, miłosierdzie, dobro potrzebujecie mocy darów Ducha Świętego. Duch Święty został dany jako pierwszy dar Kościoła„

Te słowa ks. bp. Jerzy Mazur skierował do młodzieży podczas rekolekcji wakacyjnych, które odbyły się w dniach 18-22.08.2023r. .

W Chełchach zgromadziło się ponad 50 młodych ludzi, aby poświęcić ten wakacyjny czas na spotkanie z Bogiem.

Ksiądz Janusz Lisowski, który jeszcze kilka lat temu, będąc klerykiem, sam uczestniczył w rekolekcjach organizowanych przez KSM naszej diecezji, tym razem im przewodniczył.

Młodzi przez 5 dni zastanawiali się jak otwierać się na Boga, Ducha Świętego i ludzi, oraz jak Bóg działa w naszym życiu.

Najważniejszym punktem każdego dnia była Msza Święta, która jak zawsze jest nieodłączną częścią rekolekcji. Uczestnicy słuchali konferencji i świadectw, a w mniejszych grupach wchodzili jeszcze głębiej w tematykę rekolekcji. Korzystając z pięknej pogody, integrowaliśmy się na podwórku, grając w piłkę nożną i siatkową, w ruch poszły też  gry planszowe. Nie zabrakło wspólnych śpiewów, tańców i zabaw.

Niezwykłym doświadczeniem dla młodych była wieczorna adoracja, która mocno zapisała się w ich sercach.

W poniedziałek odwiedził nas ks. bp. Jerzy Mazur, przewodniczył on Mszy Świętej, a oprócz tego poczęstował uczestników lodami i towarzyszył nam podczas wieczornego ogniska.

To był czas wypełniony Bożą radością i doświadczeniem żywego, młodego Kościoła!

Pragniemy podziękować wszystkim, którzy wsparli organizację rekolekcji: Caritas diecezji ełckiej, dyrektorowi szkoły w Chełchach, paniom kucharkom i wszystkim, którzy otaczali nas modlitwą i wsparciem.

Joanna Kulesza – Sekretarz ZD KSM DE

Pozostałe artykuły