„Rodzinne Espresso” w Piszu

6 października 2023 roku w Piszu odbędzie się pierwsza konferencja „Rodzinne Espresso” organizowana przez Fundację „Czuły Dom” oraz Paulinę i Macieja Sparzaków. Jest to spotkanie dla tych, którzy pragną rozwoju swojej rodziny, a jednocześnie dostrzegają wyzwania z jakimi się codziennie borykają.

Dlaczego „Rodzinne espresso”?

 „- Zależy nam, aby w Piszu pojawiało się więcej inicjatyw dla rodziców, które wniosą inspirację, motywację, dadzą konkretną wiedzę czy narzędzia w przystępnej formie, jednak nadal na wysokim poziomie. Będziemy tu zapraszać mówców, którzy mają wiedzę, ale też świetnie ją przekazują.” – zaznacza Marlena Bessman-Paliwoda, prezes Fundacji „Czuły Dom”.

Zaproszeni goście

„- Pan Tomasz Zieliński jest naszym pierwszym gościem, ale nie ostatnim, bowiem „Rodzinne Espresso” to będzie cykl konferencji.” – wskazują Paulina i Maciej Sparzakowie, współorganizatorzy. To właśnie Maciej Sparzak wpadł na pomysł, aby zaprosić do Pisza Zielińskiego: „- Dlaczego on? Sposób mówienia tego człowieka o tym, jak słuchać drugiego człowieka jest fenomenalny i trzeba się z tym po prostu zapoznać. Porusza do głębi i pokazuje, że za zachowaniem dzieci czy naszym często stoi coś zupełnie innego.”

Tomasz Zieliński jest inicjatorem akcji „Usłyszeć na czas”, prowadzącym legendarne już „okienko” dla młodzieży i dzieci po próbach samobójczych, prowadzącym warsztaty dla rodziców o tym, jak komunikować się z dzieckiem, by czuło się zauważone i wysłuchane. W Internecie publikuje za zgodą fragmenty rozmów z dzieciakami, które biją rekordy popularności.

Przykład wpisu Tomasza Zielińskiego:

https://www.facebook.com/tomasz.zielinski.1656/posts/pfbid02Gd1Bnymwf2z4yQK5wLEXpwYvbRdeSG6TtmRDjvgM2p5166v6VBSZx8K32Zt5QxFDl

Małżonkowie górą!

 „- Obecnie trzy czwarte słuchaczy to małżonkowie. Niesamowicie nas to cieszy. Wprawdzie mieliśmy takie ciche pragnienie, by pary były razem – ma to wówczas inny wydźwięk we wprowadzaniu zmian czy inspiracji w domu, jednak zapisy przeszły nasze najśmielsze marzenia! Jest to odpowiedź na to, że bilet małżeński kosztuje 150zł, zaś pojedynczy 100 zł. To nasz ukłon w stronę małżonków.” – podkreśla  Łukasz Paliwoda z Fundacji „Czuły Dom”. „- Mamy zgłoszenia z całej Polski, ale nie ukrywamy, że chcieliśmy by to była konferencja dla osób z naszego regionu – i udało się! Najwięcej zgłoszeń jest z Pisza i z Ełku.”

Jeszcze są wolne miejsca. Na konferencję można zgłosić się wypełniając formularz (https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe9e4Xh-soRvexPiTB7PKRbIgAciBUYb6FuF1UAjFg-Z0LzRA/viewform?pli=1) lub wysyłając e-mail na adres czulydom@gmail.com.

***

Fundacja „Czuły Dom” – młoda fundacja, której celem jest rozwój małżeństw i rodzin. Jej fundatorami są Marlena Bessman-Paliwoda oraz Łukasz Paliwoda. Działania fundacji można śledzić na Facebooku i Instagramie @czulydom.

Pozostałe artykuły