Gala Wolontariatu i konkursy

Drogi Opiekunie/Droga Opiekunko Szkolnego Koła Caritas,

zapraszamy do udziału w Gali Wolontariatu Szkolnych Kół Caritas, która planowana jest 5 grudnia 2023 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Podczas tego wydarzenia nastąpi rozstrzygnięcie konkursu „Wolontariat – mój pomysł na pomaganie innym”, polegającego na twórczej interpretacji tego hasła. Zostanie także przyznany tytuł Szkolnego Koła Caritas Roku 2023. Otrzyma je Koło, które odznacza się szczególnym zaangażowaniem w pracę charytatywną.

Zainteresowani udziałem w/w konkursach mają czas na zgłoszenia do 28 listopada 2023 r. Szczegóły i regulamin konkursów dostępne poniżej. Dla laureatów przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe, a także wyjazd pielgrzymkowo-wycieczkowy. Prosimy ponadto o wypełnienie załączonej ankiety aktualizacyjno-sprawozdawczej.

Ramowy program Gali Wolontariatu Szkolnych Kół Caritas 2023:

9.30     –          Eucharystia pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Dariusza Zalewskiego w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku

10.30   –          Przejście do Ełckiego Centrum Kultury

10.45   –          Powitanie przybyłych Gości

11.00   –          Spektakl pt. „Inny” w wykonaniu grupy teatralnej z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Olszewie Węgorzewskim

11.10   –          Podsumowanie akcji „Zbieramy kasztany dla Marcelinki!”

11.20   –          Rozstrzygnięcie konkursu „Wolontariat – mój pomysł na pomaganie innym”

11.50   –          Rozstrzygnięcie konkursu „Szkolne Koło Caritas Roku 2023”

12.00   –          Wspólna agapa

Koordynator konkursów i Gali Wolontariatu: ks. Ryszard Sawicki, rsawicki@caritas.pl, tel. 87 441 70 24, kom. 500 740 639.

Zgłoszenia uczestników na Galę Wolontariatu: elksekretariat@caritas.pl, tel. 87 441 70 00.

więcej na: https://elk.caritas.pl/gala-wolontariatu-i-konkursy-2/?fbclid=IwAR1ETY7w0bKI1VW5T6HE4V5GiHaXCGpDEBAVMVHK0vinsqZSKOuQe74yE4A