Zaproszenia – Wydział Duszpasterstwa Rodzin

1. Majówka małżeńska

Majówka Małżeńska „Amoris laetitia” 2024 to rekolekcje dla sakramentalnych par małżeńskich, które zawarły związek małżeński w kościołach parafialnych na terenie diecezji ełckiej w latach 2013 – 2023.

Spędzimy razem długi, majowy weekend, aby pogłębić wiarę w sakrament małżeństwa oraz poznać się i zintegrować z młodymi małżeństwami mieszkającymi na terenie naszej diecezji. Spotkania poprowadzą dla nas Marta i Stanisław Jędrzejewscy, znani z projektu 'Ludzie Pełni Życia’. Nie przyjmujemy już zgłoszeń, ale bardzo zapraszamy na PIKNIK RODZINNY w ramach Majówki Małżeńskiej, którzy odbędzie się w Smolaanach 3 maja. Rozpoczęcie o godz. 12.00.

2. Rekolekcje połączone z warsztatami 'Pożegnanie Nieprzywitanych’. To propozycja dla osób po stracie dziecka, które poprowadzą: ks. Wojciech Szychowski, psycholog i psychoterapeuta oraz  Inga Nyc, psycholog i psychotraumatolożka.
Rekolekcje mają dwa filary. Pierwszy to filar duchowy, a drugi to filar psychologiczny (emocjonalno – przeżyciowy). Podczas rekolekcji będzie czas na modlitwę, adorację czy Eucharystię, ale również chcemy dać przestrzeń i pozwolić osobom domknąć proces żałoby. Przewidziany jest też czas na indywidualne spotkania z prowadzącymi, nie zabraknie również czasu wspólnego na rozmowy, wymianę doświadczeń czy wsparcie jakie osoby podzielające ten sam los mogą sobie dać.
Warsztaty  w Domu Rekolekcyjnym w Smolanach, Smolany 16,  16-515 Smolany. Odbędą się one w dniach 24-26 maja 2024 roku. Koszt uczestnictwa wynosi 350 zł/os. Zapisy ruszą 15 marca. Formularz zgłoszeniowy pojawi się na stronie www.wdr.diecezja.elk.pl.

3. Peregrynacja relikwii Rodziny Ulmów.    Peregrynacja odbywać się będzie w wyznaczonych miejscach diecezji od 1 do 8 czerwca 2024 r. Celem peregrynacji jest m.in.  krzewienie kultu bł. Rodziny Ulmów jako przykładu życia w prawdzie, troski

o wiarę oraz bezinteresownego poświęcenia dla i za drugiego człowieka. Relikwie nawiedzą m.in. Giżycko, Pisz, Olecko, Suwałki, Augustów, Ełk. Peregrynację zakończy Dzień Małżeństwa i Rodziny na Palcu Jana Pawła II w Ełku, połączony z obchodami jubileuszu 25. rocznicy pobytu św. Jana Pawła II w diecezji ełckiej.

WDR

Pozostałe artykuły