Motocykliści z Suwałk Mszą św. i błogosławieństwem rozpoczęli sezon

W niedzielę, 28 kwietnia 2024 r. motocykliści z Suwałk i okolic, swoim udziałem w Eucharystii rozpoczęli sezon motocyklowy. Uroczysta Msza św. zgromadziła miłośników jednośladów w kościele  św. Apostołów Piotra i Pawła w Suwałkach. Po niej nastąpiło błogosławieństwo kierowców oraz pokropienie wodą święconą motocykli.

Każdy kierowca otrzymał breloczek św. Krzysztofa, aby patron kierowców przypominał o zachowaniu bezpiecznej jazdy. Po ceremonii, motocykliści razem z ks. Piotrem Majewskim, wikariuszem suwalskie parafii kolumną przejechali ulicami miasta: Kościuszki, Noniewicza i Utratą.

Wydarzenie zakończyło się wspólną agapą, w malowniczym miejscu, na Okuniowcu nad jeziorem. Jak podkreśla ks. Piotr, to był dobry czas wspólnej modlitwy,  nawiązywania znajomości i dzielenia się wiarą.

pm