MAŁŻEŃSKA MAJÓWKA AMORIS LAETITIA

W dniach od 1 do 4 maja 2024 r. w Diecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Smolanach odbyła się Małżeńska Majówka Amoris laetitia 2024. Organizatorem rekolekcji byli Paulina i Maciej Sparzak oraz  Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ełckiej Kurii Diecezjalnej. Wydarzenie zostało zorganizowane we współpracy z Województwem Podlaskim.

Małżeńska Majówka Amoris laetitia to rekolekcje dla sakramentalnych par małżeńskich, które zawarły związek małżeński w kościołach parafialnych na terenie diecezji ełckiej w latach 2013 – 2024.

Głównym celem tego wydarzenia było umocnienie i pogłębienie wiary w sakrament małżeństwa, praca pary nad relacją małżeńską oraz poznanie się i integracja młodych małżeństw mieszkających na terenie diecezji ełckiej. W majówce wzięło udział 14 par małżeńskich razem ze swoim dziećmi, a było ich aż 29. Wśród uczestników najwięcej małżeństw, bo aż 3, wzięło ślub w 2020 r., następnie po 2 małżeństwa, które wzięły ślub w 2013 r., 2014 r., 2016 r., 2018 r. i w 2019 r., oraz 1 para w 2017 roku.

Uczestnicy majówki sakramentalny związek małżeński zawarli w kościołach parafialnych w następujących miejscowościach: Suwałki, Wigry, Pisz, Bajtkowo, Giby, Żarnowo Drugie, Puńsk, Augustów, Studzieniczna. Konferencje i warsztaty dla młodych małżeństw poprowadzili Marlena i Łukasz Paliwodowie z Fundacji Czuły Dom. Dzielili się oni swoim doświadczeniem wiary, pracy nad relacją z Bogiem i relacją małżeńską oraz sposobami przekazywania wiary w rodzinie. Na warsztatach były poruszane tematy dotyczące sakramentu pokuty, rozeznawania w podejmowaniu decyzji oraz sposobów wychowywania dzieci w wierze. Wartościowe były warsztaty o skupianiu się na mocnych stronach swoich i współmałżonka.

Najważniejszym wydarzeniem każdego dnia była Msza święta podczas której homilie wygłosili ks. Michał Puczyłowski, ks. Krzysztof Pachucki i ks. Szymon Wysocki.

W trakcie Małżeńskiej Majówki, w piątek 3maja, odbył się Piknik rodzinny, w którym udział wzięło blisko 150 osób. Spotkanie rozpoczęło się wspólną Mszą świętą w kościele parafialnym. Dzieciom i rodzicom przygotowano wiele atrakcji, m.in. animacje, dmuchańce, tańce, grill.

Organizatorzy zadbali także o to, żeby czas spędzony przez dzieci w Smolanach był bardzo atrakcyjny. Opieka dla dzieci, dzięki doskonałej pogodzie, w większość odbywała się na dworze. Do dyspozycji dzieci była dobrze wyposażona świetlica, trampolina, boiska do piłki nożnej i piłki siatkowej oraz plac zabaw i piaskownica. Oprócz tego dzieci wzięły udział w animacjach poprowadzonych przez PIÓROPUSZ Animacje & Animatorzy dla dzieci. Dziękujemy wszystkim darczyńcom i sponsorom za wsparcie Małżeńskiej Majówki Amoris laetitia 2024 w Smolanach.

wdr

Pozostałe artykuły